Konyaaltı sahilinin işletilmesi için Büyükşehir Belediyesine yetki verilmemesi

Konyaaltı sahilinin işletilmesi için Büyükşehir Belediyesine yetki verilmemesi
Konyaltı Belediye Başkanı Böcek: "Türel'in, sahilin ücretsiz olacağı yönündeki açıklamalarını saygıyla karşılıyorum ama Konyaaltı sahilini sahipsiz bırakmayacağız"

ANTALYA (AA) - Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in sahilin ücretsiz olacağı yönündeki açıklamalarını saygıyla karşıladığını dile belirterek, "Konyaaltı sahilini sahipsiz bırakmayacağız" dedi.

Başkan Böcek, belediye binasında düzenlediği basın toplantısında, Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Konyaaltı sahilinin işletilmesi hakkını Büyükşehir Belediyesine vermemesi kararına saygı duyulması gerektiğini belirtti.

Kimsenin sahille ilgili ucuz politika yapmamasını isteyen Böcek, "Büyükşehir Belediye Başkanımız Türel'e saygım sonsuz. Sonuçta kendisine oy veren ve vermeyen herkesin başkanı. Halk, 5 yıl aradan sonra Türel'i yeniden seçti. Buna saygı duyacağız ama kimse ucuz politika yapmasın, sahili siyasete alet etmesin" diye konuştu.

Göreve geldiği dönemde sahilin "içler acısı" durumda bulunduğunu öne süren Böcek, atık suların sahile aktığı bir dönemde yaptıkları projeyle Konyaaltı'nı dünyanın en güzel sahillerinden biri haline getirdiklerini ifade etti. 

"Sahilin sahipsiz  duruma sokulması, Menderes Türel'in AK Parti Genel Başkan Yardımcısı olduğu dönemde gerçekleştirildi" diyen Böcek, şöyle devam etti:

"Türel'in, sahilin ücretsiz olacağı yönündeki açıklamalarını saygıyla karşılıyorum ama Konyaaltı sahilini sahipsiz bırakmayacağız. Plajımız bir halk plajıydı. Otoparkları ücretsizdi. Sahille ilgili süreç daha önce tamamlanması gerekirken seçim sonuna bırakıldı. Bunun siyasi bir karar olduğunu düşünüyorum. Bize destek veren CHP'li ve MHP'li arkadaşlara teşekkür ediyorum."

Başkan Böcek, Türel'i, göreve seçilmesinden sonra ziyaret ederek beraber çalışma isteğini dile getirdiğini bildirerek, "Tatlı yiyip tatlı konuşmuştuk. Ben hala buna inanıyorum. İhanet diye bir şey yok. Konyaaltı Belediyesine verilsin, burayı nasıl güzel işletiriz herkes görür" diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesinin vadettiği ücretsiz hizmeti kendilerinin de sunabileceğini belirten Böcek, sezonun başladığı bu dönemde belirsizliğin sahili kullanacak vatandaşlar için sıkıntıya neden olabileceğine dikkati çekti.

Böcek, "Büyükşehir Belediyesi, günlük 40-50 bin kişinin gittiği sahili bize teslim ederse halkımıza her türlü hizmeti veririz.  İktidar olanlar, bu gibi konularda sorumludur. Şimdi birlik ve beraberlik zamanı. Önemli olan sahili kimin işlettiği değildir" dedi.

Gazipaşa'dan Kaş'a kadar sahile sınırı bulanan 12 belediye başkanın kendisiyle aynı düşüncede olduğunu söyleyen Böcek, şunları kaydetti:

"Hiçbir belediye başkanı, sınırları içindeki sahillerin Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilmesini istemez. Bunu, görüştüğümüz AK Parti'li belediye başkanı arkadaşlar da dile getiriyor. Lütfen empati yapalım. Hangi partiden olursa olsun, bir ilçe belediye başkanı Kemer sahilinin büyükşehir tarafından işletilmesini kabullenir mi?"

- 19 Mayıs etkinlikleri  ve Kıraç konseri iptal

Seçimlerden önce duyurdukları Konyaaltı Belediyesi Spor Kompleksi açılışı ve Kıraç konserinin Soma'daki maden faciası nedeniyle iptal edildiğini bildiren Böcek, "Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun da davet edildiği programı yaşanan üzücü olay nedeniyle iptal ettik. Allah madenci kardeşlerimizin yardımcısı olsun. Acılarına ortak oluyoruz" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com