Konya'da 10 bin kişinin kimlik bilgileri çalındı

Konya'da 10 bin kişinin kimlik bilgileri çalındı
2 kişinin işyerindeki hırsızlık anı güvenlik kamerası kayıtlarına yansıdı.
Konya'da Kalfalar Mahallesi Muhtarı Memiş Sakman'a ait tüp bayiinin kapı kilidini kırıp içeri giren, tanınmamak içinde başına poşet geçiren 2 kişi, 10 bin kişinin kimlik bilgilerinin bulunduğu dizüstü bilgisayar, 6 piknik tüp, cep telefonu ve bir miktar madeni parayı alıp kaçtı. 2 kişinin işyerindeki hırsızlık anı ise güvenlik kamerası kayıtlarına yansıdı.
 
Olay, 18 Kasım pazar günü saat 05.00 sıralarında merkez Meram İlçesi Kalfalar Mahallesi Hasan Köy Caddesi'nde mahallerinin muhtarı Memiş Sakman'a ait tüp bayiinde meydana geldi. Kimliği belirlenemeyen ve tanınmamak için başına poşet geçiren 2 kişi, önce muhtarlık binası olarak da kullanılan işyerinin dışındaki güvenlik kamerasının açısını değiştirip yukarı kaldırdı. Ardından da kapı kilidini kırıp içeri girdi. İşyerinin içindeki güvenlik kamerasını fark etmeyen 2 kişi, çekmece ve dolapları karıştırdıktan sonra Kalfalar Mahallesi'ndeki 10 bin kişinin kimlik bilgilerinin de bulunduğu dizüstü bilgisayarı ile 6 piknik tüpü, 1 cep telefonu ve bir miktar madeni parayı alıp kaçtı.
 
Sabah işyerini açmaya geldiğinde kapı kilidinin kırık olduğunu fark eden Memiş Sakman, işyerinin soyulduğunu anlayınca polise haber verdi.
 
10 bin kişinin kimlik bilgileri çalındığı için endişeli olduğunu belirten muhtar Memiş Sakman, 'Çalınan eşyaları üzülmüyorum ama bilgisayarın içinde mahalledeki 10 bin kişinin kimlik bilgisi vardı. Bu bilgileri ele geçiren kişi, kimlik bilgileri olan kişiler üzerinden işyeri kurabilir, kredi kartı çıkartabilir, her türlü sahtekarlığı yapabilir. Biran önce hırsızların yakalanmasını istiyoruz' dedi.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com