Konya'dan Ronaldo'ya anlamlı ödül

Konya'dan Ronaldo'ya anlamlı ödül
Konya Barosu İnsan Hakları Merkezi, 2012 Yılı İnsan Hakları Onur Ödülü'nü, altın ayakkabısını satarak elde ettiği geliri Filistin halkına bağışlayan yıldız oyuncu Cristiano Ronaldo'ya verdi.

Konya Barosu İnsan Hakları Merkezi Başkanı İsmail Üresin, Konya Adliyesi'nde düzenlediği basın toplantısında, baro olarak mazlum Filistin halkına dikkati çekmek için onur ödülü vermeye karar verdiklerini söyledi.

En son Kasım ayında İsrail tarafından yapılan saldırılarda birçok Filistinli'nin hayatını kaybettiğini anlatan Üresin, saldırılara karşı uzaklardan vicdanının sesini dinleyen birinin kendilerine tercüman olduğunu belirtti.

Bu kişinin; altın ayakkabısını satışa çıkarıp, elde ettiği 1,5 milyon avroyu Filistin halkına bağışlayan Cristiano Ronaldo olduğunu vurgulayan Üresin, şunları kaydetti:

''Bu yardım herkesin takdirini kazandı. Biz de bu ödülü kendisine vermeyi uygun gördük. Elbette Filistin'e pek çok kuruluş ve yardımsever yardım etmekte. Ancak Ronaldo'nun yaptığı yardımın bir önemi var. Hiçbir şekilde Filistin ile bir dil, din ve soy bağı bulunmamasına rağmen vicdani sorumlulukla davranarak bizleri duygulandırdı. 2012 Yılı İnsan Hakları Onur Ödülü'nü Ronaldo'ya gönderiyoruz.''

Daha sonra Ronaldo adına yaptırılan plaket, çeşitli dillerde Konya'yı anlatan broşürler ve 17 Aralık Şeb-i Arus törenleri davetiyesi posta yoluyla Ronaldo'nun Madrid'deki adresine gönderildi.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com