Konya'dan Sudan ve Kenya'ya yardım

Konya'dan Sudan ve Kenya'ya yardım
RİDA-DER Yönetim Kurulu Başkanı Şahin:- "Derneğimizden 18 kişilik bir heyet, Kenya'daki Kakuma Kampı'nda sünnet organizesi yapmak üzere yola çıktı. Diğer bir kafilemiz ise Sudan Darfur'da yetim ailelere 'süt keçisi ve çadır' dağıtmak ü

RİDA Uluslararası Yetim ve Muhtaçlara Yardım Derneği (RİDA-DER) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şahin, Kenya ve Sudan'a yeni bir yardım programına başlayacaklarını söyledi.

Şahin, dernek binası önünde düzenlediği basın toplantısında, Sudan ve Kenya'da hizmet faaliyetlerinin devam ettiğini söyledi.

Sudan ve Kenya'da sünnet organizasyonu yapmak, süt keçisi ve çadır dağıtımı yapmak üzere yola çıkacaklarını belirten Şahin, Sudan Darfur'da yetimler için yapılan Meslek Edindirme Kursu'nun da açılışını yapacaklarını bildirdi.

Şahin, Sudan'da çadır yardımı yapacaklarını ifade ederek, "O insanlara çadır bağışlamak, adeta ev bağışlamak gibidir. Oradaki insanlarımızı kardeşlerimizi unutmadık, unutmayacağız" dedi.

Sudan ve Kenya'da insanların zorlu hayat koşulları içinde yaşam mücadelesi verdiklerini anlatan Şahin, şunları kaydetti:

"Derneğimizden 18 kişilik bir heyet, Kenya'daki Kakuma Kampı'nda sünnet organizesi yapmak üzere yola çıktı. Diğer bir kafilemiz ise Sudan Darfur'da yetim ailelere 'süt keçisi ve çadır' dağıtmak üzere yola çıkıyor. Kakuma'da ilk defa bir sünnet organizesi yapılacak. Orada iki tane mescit ve Kuran kursu açıldı. 750 yetim talebemize dersler verilmektedir. Darfur'da aynı faaliyetlerimiz devam ediyor. Darfur'daki aşevimizde, günlük 5 bin kişiye yemek veriyoruz. Bunun 2 bin 300'ü okuldaki yetimlere çıkıyor. Geri kalanı da Kuran kursuna dağıtıyoruz. İnşallah hayırlara vesile olur. 'Darfur'u, Dadab'ı, Kakuma'yı unutmayacağız' diyoruz."

Şahin, yerinde yapacakları çalışmalarla faaliyetlerini daha etkin noktaya getirmeyi hedeflediklerine işaret ederek, yetim çalışmalarını devam ettireceklerini, bundan asla vazgeçmeyeceklerini sözlerine ekledi.

Muhabir: Abdullah Doğan
Yayınlayan: Murat Aslan

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com