Kopartan Hasta-Doktor Dialogları!

Kopartan Hasta-Doktor Dialogları!
Rize Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Cerrahisi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Şaban Şimşek, yaşanmış ilginç hasta doktor hikayelerini derleyip kitap haline getirdi.

Rize Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Cerrahisi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Şaban Şimşek'in, yaşanmış ilginç hasta doktor hikayelerini derlediği ''Doktorum Altın Kafeste'' adlı kitabı yayımlandı.

DOKTORLAR ÇOK ŞEY KAYBETTİ

Prof. Dr. Şimşek, Rize Gazeteciler ve Muhabirler Derneğinde düzenlediği basın toplantısında, geçmişte doktorluk mesleği için şarkılar yazıldığını belirterek, ''Doktorluk altın bilezik gibiydi. Ancak son yıllarda aşağı doğru yuvarlanıp gidiyor. Doktorluk mesleğinde ciddi itibar kaybı oldu. Maddi ve manevi olarak doktorlar çok şey kaybetti'' dedi.

Kitabın çıkış noktasının doktorların içinde bulunduğu sıkıntıları anlatmak olduğunu, doktorluk mesleğini yeniden eski değerine ulaştırmayı amaçladığını ifade eden Şimşek, ''Doktorların sıkıntılarını mizah yoluyla anlatmaya çalıştık. Bu bölgenin tabiriyle işi biraz da deliliğe verdik. Hem gülelim, hem düşünelim dedik" diye konuştu.

KİTAPTAN ÖRNEKLER

Kitapta, misafirlerine ''Calcium Sandoz'' ikram eden, ameliyat yeri karışmasın diye üzerine not yapıştıran, hastalığı sorulunca ''onu sen bileceksin'' diye cevap veren hastaların hikayeleri yer alıyor.

Doktorum altın kafeste kitabından bazı yaşanmış ilginç diyaloglar şöyle:

FITIK AMELİYATI İÇİN NOT

Hastanın biri fıtık ameliyatı olacak. Anestezi verip ameliyat masasına yatırıyorlar.

Hastanın fıtık ameliyatının başlaması için üzerindeki eşyalar çıkartılınca ameliyat bölgesine yapıştırılan bir not dikkat çeker.

-Fıtığım sağ taraftadır. Hayırlı başarılı ameliyatlar.

REÇETEYE LİMONATA

Hanımlar bir ara ''Calcium Sandoz'' yazdırmaya merak sarmış.

Dr. Filiz Avşar, merak edip bir hastasına soruyor:

-Ne yapıyorsunuz bu kadar Calcium Sandoz'u?

-Günlerimizde gelen misafirlere ikram ediyoruz. Herkes çok memnun

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com