Köpekle koşarken keşfedildi

Köpekle koşarken keşfedildi
Uşak'ta çiftçilik yaptığı köyde yıllarca traktörlerle ve çoban köpekleriyle yarışan 25 yaşındaki Akın Yeniceli, son bir yılda katıldığı tüm yarışlarda dereceye girmeyi başardı.

Uşak'ta çiftçilik yaptığı köyde yıllarca traktörlerle ve çoban köpekleriyle yarışan 25 yaşındaki Akın Yeniceli, son bir yılda katıldığı tüm yarışlarda dereceye girmeyi başardı.
Geçtiğimiz günlerde İzmir'de düzenlenen “Zübeyde Hanım Koşusu'nda” birincilik elde eden Yeniceli'nin hedefi Milli Takıma girmek.
Köyde ailesine ait tarlada çiftçilik yaparken maraton koşularına merak saran ve eski milli atlet Ali Yılmaz'ın desteği ile ferdi olarak yarı maratonlara katılmaya başlayan Akın Yeniceli katıldığı tüm yarışlarda derece almayı başardı. Kentte mütevazi kişiliği ve spora olan bağlılığı ile tanınan 25 yaşındaki Akın Yeniceli, İzmir'de “Anneler Günü” etkinlikleri kapsamında bu yıl 18.'si düzenlenen 4.200 metrelik maraton koşusunda birincilik madalyası kazandı. Daha önce katıldığı yarışlarda da bir birincilik elde eden Akın Yeniceli, 14 Mayıs 2011 tarihinde Bursa'da düzenlenecek Balkan Şampiyonası Milli Takım seçmelerine hazırlanıyor. Hedefinin Milli Takıma girmek olduğunu belirten Yeniceli, 19 Mayıs günü Samsun'da düzenlenecek “Uluslar arası Samsun Yarı Maratonunda Uşak'ı temsil edecek.
Uşak'ın Banaz ilçesine bağlı Corum köyünde yaşayan Akın Yeniceli, ülke genelinde düzenlenen tüm maraton koşularına katılıyor. Hazırlıklarını İl Özel İdaresi'nin desteği ile sürdüren Yeniceli küçüklüğünden beri maraton koşularına ilgi duyduğunu ifade ederek, “Yaklaşık bir yıldır çok sayıda yarışa katıldım. Her katıldığım yarışmada derecemi yükselttim. İzmir'deki son koşuda birincilik elde ettim. Hedefim Milli Takım forması. Bunu başarmak için çalışmalara devam ediyorum. Hazırlıklarımı Bir Eylül Şehir Stadyumu'nda sürdürüyorum. Bursa ve Samsun illerindeki yarışmalarda da başarılı olacağıma inanıyorum” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com