Köprü altında cinayet ve yaralama davası

Köprü altında cinayet ve yaralama davası
Eskişehir'de, köprü altında iki grup arasında "isim sorma" meselesi yüzünden çıkan ve bir gencin bıçaklanarak öldürüldüğü, iki kişinin de yaralandığı olayla alakalı tutuklanan sanıklar mahkemede birbirini suçladı.

Eskişehir'de, köprü altında iki grup arasında 'isim sorma' meselesi yüzünden çıkan ve bir gencin bıçaklanarak öldürüldüğü, iki kişinin de yaralandığı olayla alakalı tutuklanan sanıklar mahkemede birbirini suçladı.
2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugünkü ilk duruşmasında, tutuklu sanıklar Ş.K. (19), F.Y. (20), O.F.'nin (20) yargılanmasına başlandı. İlk kez hakim karşısına çıkan sanıklar, 'Birlikte bahse konu yerde içki içtik. Üç kişi oturuyorlardı. Onlara bir şey sorduk, 'bilmiyoruz' dediler. Bunun üzerine aramızda tartışma çıktı. Aramızdaki münakaşa kavgaya dönüştü' dedi.
O.F. ve F.Y. kavga esnasında kendilerinde bıçak olduğu halde kesici aletleri kullanmadıklarını öne sürerek, birbirlerini suçladı.
Mahkeme heyeti, eksikliklerin tamamlanması için duruşmayı erteledi.
28 Temmuz 2009 tarihinde Hoşnudiye Mahallesi İsmet İnönü Caddesi üzerindeki köprü altında meydana gelen olayda, Yasin A. (30), Emre B. (18), Ahmet Nazikbilek (18) ile F.Y. (20), Ş.K. (19) ve O.F. (20) arasında 'isim sorma' meselesi yüzünden tartışma çıkmış, münakaşanın kavgaya dönüşmesi sonucu Ahmet Nazikbilek ile Yasin A. bıçakla, Emre B. de darp neticesinde yaralanmıştı. Göğsüne aldığı bıçak darbeleriyle ağır yaralanan Ahmet Nazikbilek, kaldırıldığı Eskişehir Devlet Hastanesi'ndeki müdahaleye rağmen kurtarılamamış, Yasin A. ile Emre B. ise Yunus Emre Devlet ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanelerine kaldırılmıştı. Olayın ardından yakalanan şüpheliler, 'bıçakla kasten adam öldürmek, öldürmeye tam teşebbüs ve kasten yaralama' suçlarından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com