Köprü bakımı otoparkları da vurdu

Köprü bakımı otoparkları da vurdu
Fatih Sultan Mehmet ve Haliç köprülerindeki tadilat ve bakım çalışmaları nedeniyle artan trafiğe özel araçlarıyla katılmak istemeyen yurttaşlar otoparkları sabahın erken saatlerinde doluyor.
İstanbullular, köprülerdeki yol çalışmaları nedeniyle Anadolu ve Avrupa yakasına geçişte başta deniz yolu olmak üzere metrobüs ve metro gibi toplu ulaşım araçlarını kullanmayı tercih ediyor.
 
İstanbul Otopark İşletmeleri Ticaret AŞ (İSPARK) Genel Müdürü Mehmet Çevik,yaptığı açıklamada, son 4 gündür İSPARK'ın otoparklarında yoğun ''talep patlaması'' olduğunu söyledi.
 
Çevik, köprülerdeki bakım nedeniyle vapur, metrobüs ve metroları kullanmayı tercih edenlerin, araçlarını park etmek istedikleri toplu ulaşım araçlarına yakın yerlerdeki otoparkların büyük talep gördüğünü belirtti.
 
Mehmet Çevik, ''Örneğin 1000 araçlık Kadıköy Balon'un önündeki otopark, Üsküdar ve Karaköy katlı otoparkları, Kadıköy Evlendirme Dairesi ve Bostancı İDO İskelesi otoparkları sabahın çok erken saatlerinde dolduğu için kapıları kapatılıyor. Şu anda bu gibi otoparklara kapasitenin üstünde talep var'' şeklinde konuştu.
 
Bu arada, bakım çalışmalarının başladığı ilk günden itibaren Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde 2 şeridin trafiğe kapatılması nedeniyle İstanbullular, Boğaziçi Köprüsü'nden sonra diğer alternatif yol olan İDO Harem-Sirkeci araba vapuru hattını da tercih ediyor. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com