Köprü bedava 500T niye çift bilet alıyor

Köprü bedava 500T niye çift bilet alıyor
Araçlar köprüden bedava geçiyor, otobüse binen yolcular çift bilet bedeli ödemeye devam ediyor..

Fatih Sultan Mehmet ve Boğaziçi Köprüsü'nün ücretsiz hale getirilmesinden sonra araçlar köprüden bedava geçerken, otobüse binen yolcular çift bilet bedeli ödemeye devam ediyor.

Taraf'tan Bülent Onur Şahin'in haberine göre; Köprü geçişleri trafik yoğunluğunu hafifletmek amacıyla 17 Temmuz'da ücretsiz hale getirildi. Bu tarihten sonra köprüden geçen hiçbir araç herhangi bir ücret ödemedi. Ancak Asya ve Avrupa yakaları arasında çalışan ve köprü geçişi yüzünden çift bilet alan halk otobüsleri ve belediye otobüsleri tarifelerinde indirime gitmedi.

İBB İETT'YE, İETT VATANDAŞA..

Konuyla ilgili görüştüğümüz İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yetkilileri ücretlendirmeyi yapabilmeleri için İETT'nin kendilerine yazılı bir bildirimde bulunmaları gerektiğini ve bunu İBB meclisinde görüşerek bir karara bağlayabileceklerini söyledi.

İETT yetkilileri ise ücret tarifesinin belediye tarafından meclis kararıyla belirtildiğini ve kendilerine indirime geçme konusunda bir bildirimin yapılmadığını belirterek, "Vatandaşlardan talep gelmesi halinde İBB'ye yazılı bildirimde bulunmak için harekete geçebiliriz" dedi.

VATANDAŞ DURUMDAN HABERSİZ

Vatandaşlar ise olaydan habersiz. Konuya ilişkin bilgilerinin olup olmadığını sorduğumuzda, böyle bir haklarının olduğundan bile bihaber olduklarını söyleyen vatandaşlar "Madem indirime gidilebiliyor, yetkililer gerekeni yapsın, bizi neden sömürüyorlar" dedi. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com