Köprü ihalesinde son teklif verme tarihi uzatıldı

Köprü ihalesinde son teklif verme tarihi uzatıldı
Boğaziçi Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Çevre Otoyolu ile Edirne–İstanbul–Ankara Otoyolunun da aralarında bulunduğu köprü ve otoyolların özelleştirilmesi için açılan ihaleye son teklif verme süresi 9 Ağustos’a uzatıldı.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın (ÖİB), ihale başvuru süresinin uzatımına ilişkin ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, ÖİB tarafından, 4046 sayılı Özelleştirme Uygulamaları Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde Karayolları Genel Müdürlüğünün sorumluluğunda olup, yapım, bakım, onarım ve işletimini üstlendiği; bağlantı yolları ile birlikte, “Edirne–İstanbul–Ankara Otoyolu”, “Pozantı–Tarsus–Mersin Otoyolu”, “Tarsus–Adana–Gaziantep Otoyolu”, “Toprakkale–İskenderun Otoyolu”, “Gaziantep–Şanlıurfa Otoyolu”, “İzmir–Çeşme Otoyolu”, “İzmir–Aydın Otoyolu”, “İzmir ve Ankara Çevre Otoyolu”, “Boğaziçi Köprüsü”, “Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Çevre Otoyolu” ve bunlar üzerindeki hizmet tesisleri, bakım ve işletme tesisleri, ücret toplama merkezleri ve diğer mal ve hizmet üretim birimleri ile varlıkların (OTOYOL), tek paket halinde birlikte, fiili teslim tarihinden itibaren 25 yıl süre ile “işletme haklarının verilmesi” yöntemi ile özelleştirilmesine ilişkin açılan ihalede son teklif verme tarihi uzatıldı.

25 Ağustos 2011 tarihinden itibaren yayınlanan ilanlarla açılan ihalede; İhaleye teklif verebilmek için gereken 200 milyon dolar tutarındaki geçici teminat tutarı, 50 milyon dolar olarak değiştirildi. Ancak ÖİB tarafından sözleşme imzalanmak üzere davet edilecek teklif sahibinden, İdare tarafından verilecek süre içerisinde 150 milyon dolar tutarında ek geçici teminat istenecek olup, sözleşme ek geçici teminatı getirecek teklif sahibi ile imzalanacak.

İlan ile ön yeterlilik son başvuru tarihi olan 24 Nisan 2012 Salı günü, 28 Haziran 2012 Perşembe günü saat 16:00’ya, son teklif verme tarihi olan 17 Mayıs 2012 Perşembe günü ise 9 Ağustos 2012 Perşembe günü saat 16:00’ya kadar uzatıldı. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com