Koramiral Sağdıç'tan şok mektup!

Koramiral Sağdıç'tan şok mektup!
Eski Güney Deniz Saha Komutanı emekli Koramiral Kadir Sağdıç, cezaevinden mektup yazdı: Güner'in istifası bir onursal kariyer intiharı. İleride daha net anlaşılacaktır.

Balyoz'un İlginç Tahliye Gerekçesi

Eski Güney Deniz Saha Komutanı emekli Koramiral Kadir Sağdıç, Balyoz davasında 18 yıl hüküm giydi. Silivri Cezaevi’nde yatan Sağdıç, avukatı Celal Ülgen aracılığıyla bir mektup göndererek son günlerde kamuoyunun gündemine oturan Donanma Komutanlığı ve Oramiral Nusret Güner’in istifasıyla ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu.

Sağdıç, “Bu istifa görev süresi dolmadan ayrılan Genelkurmay Başkanımız ve komutanlarımızdan çok daha önemlidir. Çünkü birinde hedefe eriştiğiniz makamda bırakıyorsunuz. Oysa bunda bir adım kalmışken içiniz kavrularak tavır koyuyorsunuz. İstifa kültürü olmayan bir ülkede son derece önemli. Bir onursal kariyer intiharı. Anlamı ileriki yıllarda daha net olarak anlaşılacaktır” dedi.

‘SÜRPRİZ DEĞİL’

Sağdıç şöyle devam etti: “Donanmanın içine düştüğü moral çöküntü derhal durdurulmalıdır. Tarihten biliyoruz bu durum ulusça ödeniyor. Sanıyorum çok değerli sınıf arkadaşım Oramiral Nusret Güner’de içi kan ağlayarak bu durumu gördü. Gözlerine mil çekilmiş, kulağı duymayan ve kalbi kapalı olanlara onurlu bir kariyer ihtirasıyla ‘artık yeter uyanın’ diyor. İstifasına kariyer intiharı diyorum. Çünkü son yıllarda bahriyenin en iyi yetiştirdiği amirallerden birisiniz. Üç-beş ay sonra rakipsiz olarak altın tepside sunulan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı makamına ki teğmenliğinizden beri her deniz subayının hayaline bu kadar yaklaşmışsınız ve yeter diyorsunuz. Bu istifa, bizleri tanıyanlar için Sürpriz değildir.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com