Kore gazilerinin torunlarına eğitim bursu

Kore gazilerinin torunlarına eğitim bursu
Güney Kore Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçiliği Savunma Ataşeliği tarafından Karabük'te yaşayan Kore gazilerinin torunlarına törenle eğitim bursu verildi

KARABÜK (AA) - Güney Kore Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçiliği Savunma Ataşeliği tarafından Karabük'te yaşayan Kore gazilerinin torunlarına törenle eğitim bursu verildi.

Polisevindeki törene katılan Güney Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Savunma Ataşesi Kurmay Albay Jooseong Han, gazi torunu 5 öğrenciye eğitim bursu belgesini takdim etti.

Han, burada yaptığı konuşmada, Kore halkının kahraman Türk ordusunun ülkelerinde nasıl savaştığını çok iyi bildiklerini söyledi.

Gazilere şükran ve minnettarlıklarını sunduklarını belirten Han, "Ateşe olarak çok görevim var ama önceliğimiz gazilerimizdir. Güney Kore'nin en zor durumunda gazilerimiz destek vermeyi hiç esirgememiş kahramanlarımızdır. Hiçbir zaman Kore halkı, kahraman Türk ordusunu ve gazileri unutmadı ve hiçbir zaman unutmayacak. 'Gazi çocukları ve torunlarına nasıl destek verebiliriz' diye her zaman düşünüyoruz. Güçlü Türkiye Cumhuriyeti ve ordusunun ilerlemesi ve gelişmesini diliyorum" diye konuştu.

- Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı emekli Albay Tandoğan

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı emekli Albay Mehmet Şükrü Tandoğan ise şehit ve gazilerin Kore'de kahramanca savaşarak, hür ve bağımsız olmasına katkı sağladıklarını anlattı.

"Güney Kore Devleti bu kahramanları hiçbir zaman unutmamıştır" diyen Tandoğan, "Güney Kore'nin bugünkü haline gelmesinde gazilerimizin katkısı olduğu söyleniyor. Savaşta çok yoksul ve fakir olan Güney Kore, bugün dünyanın en zengin ülkelerinden biri oldu. Bunun yegane sebebinin Güney Koreli yetkililer eğitim olduğunu söyler. Bunları bildikleri için gazilerimizin torunlarına eğitim yardımında bulunuyorlar. Güney Kore halkına ve devletine teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Törene Karabük Vali Yardımsı Erkan Çapar, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Karabük Şubesi Başkanı Sebahattin Çorbacı, gaziler ve aileleri katıldı. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com