Korgeneral Apo'nun kahraman ilan edilmesine isyan etti!

Korgeneral Apo'nun kahraman ilan edilmesine isyan etti!
"Gazim yarım, şehidim zaten bu dünyada yok, ben terörist olarak hapiste, Apo kahraman Nusaybin'de."
MHP Kocaeli milletvekili Lütfü Türkkan Sincan Cezaevinde tutuklu bulunan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay ve MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan’ı ziyaret etti. Ziyarette izlenimlerini aktaran Türkkan "Mahkum olan bunlar değil sanki, bizleriz. Hem Engin Alan hem de Mustafa Balbay'ın hayat ile bağları çok iyi" yorumunu yaptı.
 
Türkkan Engin Alan'ın Açılım Sürecine isyan ettiğini belirterek "TV de Nusaybin'de Apo posteri, PKK paçavrası ve marşı olduğnu görünce; 'Bu gençler neden şehit oldu" diye sorduğunu, "Sahte belgelerle bizi buraya tıkan savcılar, hakimler, konu Nusaybin olunca neden sessizliğe gömülüyorlar?" dediğini aktardı.
 
Engin Alan'ın "Gazi'm yarım, şehidim zaten bu dünyada yok, ben terörist olarak hapiste, Apo kahraman Nusaybin'de." dediğini "Balyoz diye bir olay bırakın gerçeği, rüyalarda bile varsa; dinimi, milliyetimi, ismimi, herşeyimi değiştirmeye razıyım" iafadelerini kullandığını aktardı.
 
CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'ı da ziyaret eden Türkkan "Mustafa Balbay'ı görmeniz lazım. Hergün yaptığı spor sayesinde, çok fit, Bir de güzel giyiniyor, iki dirhem bir çekirdek derler ya, öyle.." dedi.
 
Mustafa Balbay'ın bir kitap projesini olduğunu belirten Türkkan "Balbay, cezaevinde yazdığı kitapların içine bu kez de, gezdiği coğrafyalarda bulunan Türkleri yazdığı bir kitabı katmak istiyor." dedi.  Türkkan, Balbay'ın kitap projesi için "Balbay, cezaevinde yazdığı kitapların içine bu kez de, gezdiği coğrafyalarda bulunan Türkleri yazdığı bir kitabı katmak istiyor." ifadelerini kullandı.
 
Mustafa Balbay'ın çocuklarından konuştuklarını belirten Türkkan Mustafa Balbay'ın oğlu Deniz'in 6 aylıkken hapse girdiğini belirterek Deniz'in şimdi 6 yaşında olduğunu söyledi. Türkkan, Deniz'in Babasına "Buraya dozerle geleceğim bir daha, duvarları yıkıp, seni alacağım" dediğini aktardı. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com