Korkulan gerçekleşiyor! Çatışma başladı

Korkulan gerçekleşiyor! Çatışma başladı
Mısır bir kez daha karıştı. Müslüman Kardeşler’in yaptığı çağrılar sonucu sokağa dökülen Mısır halkı Sisi taraftarlarıyla çatıştı.

Mısır'da sokaklar yine karıştı. Müslüman Kardeşlerin yaptığı çağrılar sonucu sokaklara dökülem Mursi yandaşlarıyla Sisi taraftarları arasında çatışmalar çıktı. Kahire sokakları savaş alanına döndü. Bazı bölgelerde ateş açıldığı ve polis zırhlarının sokak başlarını kapattığı haberleri geliyor.

Mısır'da Temmuz ayında bir askeri müdahale sonucu devrilen Müslüman Kardeşler destekli eski Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin taraftarlarının düzenlediği destek gösterileri çatışmaya dönüştü.

Güvenlik güçleri ve Mısır medyasının bildirdiğine göre başkent Kahire'nin yanı sıra İskenderiye gibi Nil kıyısındaki büyük şehirlerde Mursi destekçileri ile karşıtları arasında çatışmalar yaşanıyor.

Olay yerinde bulunan Reuters muhabiri çatışan grupların yüzlerce kişiden oluştuğunu bildirdi.

Ajansa konuşan bir güvenlik kaynağı, polis ve ordunun gösterinin düzenlendiği Kahire'nin kalbi Tahrir Meydanı'na girişlerden birini kapattığını ve yeni Mursi yanlılarının alana girişini engellemeye çalıştığını belirtti.

ASKERLERE SALDIRDILAR

Mısır'da devriye aracına açılan ateşte 1'i subay 2 askerin hayatını kaybettiği, 1 askerin yaralandığı belirtildi.

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, seyir halindeki devriye aracına Kahire-İsmailiyye karayolunda silahlı kişiler tarafından ateş açıldı. Askerlerin saldırganlara ateşle karşılık verdiği, olayda 1'i subay 2 askerin öldüğü, 1 askerin yaralandığı ifade edildi.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com