Korkular Gerçek mi?

Korkular Gerçek mi?
Ulaştırma Bakanı'ndan köprü açıklaması..

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Boğaziçi Köprüsü'nün sallanması ile ilgili olarak ''Köprü eğer sallanmazsa o zaman korkmak lazım. Sallandığı müddetçe işler yolunda demektir. Onun için hiç kimse endişe etmesin'' dedi.

Yıldırım, İNTES tarafından düzenlenen ''Gelişimin Altyapısı: Ulaştırma'' konulu geleneksel toplantıya gelişinde basın mensuplarının Boğaziçi Köprüsü'nde dünkü Avrasya Maratonu sırasında meydana gelen titreşimlere ilişkin sorusunu yanıtlarken, ''Asma köprü olur da sallanmaz mı? Ne yapacaktı yani, köprünün işi sallanmak. Aynı zamanda da üzerinden geçen vasıtaları taşımak. Köprü eğer sallanmazsa o zaman korkmak lazım. Sallandığı müddetçe işler yolunda demektir. Onun için hiç kimse endişe etmesin'' görüşünü dile getirdi.

Bakan Yıldırım, köprüde herhangi bir tehlike olup olmadığının sorulması üzerine ''Elektrik direkleri sağa sola yaylanıyormuş. Elektrik direkleri aksesuar. Mesela saçın rüzgarda sağa sola savrulursa... Onun gibi bir şey. Ama kökü orada direğin. Hiç milleti paniğe kimse sevk etmesin, her şey yolunda. Bunları takip eden sensörler var, kontrol odaları var. Herhangi bir sınır değerinin üzerinde bir şey olduğunda zaten müdahale ediliyor.''


Boğaziçi Köprüsü'nün Avrasya Maratonu'nda yıkılma ihtimali geçirdiği iddiaları ne kadar gerçek? 1970'lerin teknolojisi ile yapılan Birinci Köprü daha ne kadar dayanır? Olası bir depreme karşı İstanbul için alınan önlemler neler? İmar sorununu çözmek için geliştirilen kişisel formül nasıl hayata geçecek?

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'un sağlıklı bir şekilde imar sorununun çözümü için gündeme getirdikleri formülü anlattı ve köpürünün risk altında olmadığını söyledi. İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Topbaş, Çağlayan ve Taksim meydanları ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com