Korkunç gerçek 8 yıl sonra ortaya çıktı!

Korkunç gerçek 8 yıl sonra ortaya çıktı!
Konya'da 8 yıl önce kaybolan ve o dönem 19 yaşındaki Türkan Karataş'ın cesedinin kapıcılık yapan babası Süleyman Karataş'ın arkadaşı ve meslektaşı 43 yaşındaki Abdurrahman Avni Baydemir tarafından, kalorifer kazanında yakıldığı ortaya çıktı.
Suçunu itiraf eden evli 1'i kız 2 çocuk sahibi Baydemir'in, polise verdiği ifadesinde genç kızı sevdiğini ve konuşmak için olay günü çalıştığı apartmana çağırdığını söylediği öğrenildi. Baydemir'in, " Kazan dairesi girişinde Türkan'a, onu sevdiğimi söyleyip, 'sevgili olalım' dedim. Oda tepki gösterdi, bağırmaya başladı. Ağzını kapadım, fakat kurtuldu ve o sırada itekledim. Merdivenlerden kazan dairesine yuvarlandı. Kulaklarından kan geliyordu. Öldüğünü anlayınca cesedi kalorifer kazanında yaktım."dediği belirtildi. Baydemir'in aynı gün ailesiyle birlikte genç kızı çevrede aradığı öğrenildi. 
 
Dumlupınar Mahallesi Osman Sultan Caddesi'nde bir apartmanda kapıcılık yapan 50 yaşındaki Süleyman Karataş'ın kızı Türkan Karataş, 22 Ocak 2004 günü ortadan kayboldu. Karataş ailesi yakınları ve çevredekilerle birlikte kayıp olan kızlarını aradı. Aramalar sonuç vermeyince, durum polise bildirildi. Poliste yaptığı arama çalışmasında genç kıza ulaşamadı.
 
AİLE, BAŞBAKAN'A DURUMU ANLATTI 
 
Süleyman Karataş, 3 yıl önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Konya ziyareti sırasında temasa geçip, kızının kayıp olduğunu anlattı. Başbakan Erdoğan da, Vali Aydın Nezih Doğan'a, Türkan Karataş'ın bulunması için talimat verdi. 
 
BİN KİŞİNİN İFADESİ ALINDI 
 
Başbakan Erdoğan'ın talimatının ardından Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri, kayıp olan Türkan Karataş'ın dosyasını yeniden incelemeye aldı. Ailenin ifadesine başvuran polis, Karataş'ın, kayıp olduğu gün, içinde para olan kumbarasını, cep telefonunu ve hava soğuk olmasına rağmen montunu almaması üzerine yakın bölgede kayıp olabileceğini tahmin ederek çalışmasını bu yönde sürdürdü. Ailenin yakınları ve çevresindeki bin kişinin ifadesini başvuran polis, yaklaşık 100 metre ilerideki Mimar Sinan Sitesi'nde kapıcılık yapan Abdurrahman Avni Baydemir'in, ifadesine başvurdu. Baydemir'in ifadesinde "Türkan'ı tanıyorum. Ama o gün hiç görmedim."dedi.
 
Çalışmasını sürdüren polis, yaklaşık 6 ay önce tekrar ailenin çevresindekilerin ifadelerine başvurdu. Ailenin sürekli görüştüğü Abdurrahman Avni Baydemir, yine ifadesinde genç kızı görmediğini söyledi. Fakat Baydemir'in davranışları polisin dikkatini çekti. Baydemir'i yakın takibe alan polis, geçen salı günü şüphe üzerine gözaltına aldı. Buradaki ilk ifadesinde "Türkan'ın cesedini mi, buldunuz? "dedi. Polisin sorgulamayı derinleştirmesi üzerine Baydemir, suçunu itiraf etti.
 
Türkan Karataş'ın ailesiyle sürekli görüştüğünü ve bu görüşme sırasında genç kızdan hoşlanmaya başladığını, genç kızı olay günü akşam saatlerinde konuşmak için çalıştığı apartmana çağırdığını anlatan Baydemir, "Olay günü, akşam saatlerindeydi. Türkan'ı apartmana çağırdım. Kazan dairesi girişinde konuştuğumuz sırada Türkan'a, onu sevdiğimi söyleyip, 'sevgili olalım' dedim. O da tepki gösterdi, bağırmaya başladı. Ağızını kapadım. Fakat kurtuldu. Babasına söyleyeceğini söyledi. Bağırıyordu. O sırada itekledim. Merdivenlerden kazan dairesine yuvarlandı. Yanına gittiğimde baygın halde ve kulaklarından kan geliyordu. 'Uyan hadi. Uyan da, evine götüreyim. Ölme uyan."dedim. Fakat uyanmadı. Öldüğünü anlayınca cesedini kalorifer kazanına atıp yaktım."
 
AİLESİYLE GENÇ KIZI ARAMIŞ 
 
Ailesiyle genç kızı aradığını belirten Baydemir, "Olaydan kısa bir süre sonra Türkan'ın babası Süleyman Karataş geldi. Türkan'ın kayıp olduğunu söyledi. Birlikte Türkan'ı aradık. Bulamayınca polise haber verdik. Ama izine rastlanmadı. Sonra babasıyla çay, kahve içtik. Zaten sürekli görüşüyorduk. Olaydan sonra daha sık sık görüştük. Ona, Türkan ile ilgili bir haber olup, olmadığını soruyordum."
 
CESEDİN KÜLLERİNİ ÇÖPE ATMIŞ
 
Genç kızın cesedini kalorifer kazında yaktıktan sonra küllerini bir kaç gün kazanda tuttuğunu soğukkanlılıkla anlatan Baydemir, "Bir kaç gün kazanı açtığımda, donup kalıyordum. Hiç hareket edemiyordum. Bir kaç gün sonra ancak kazandaki külleri alıp, çöpe attım"dediği öğrenildi.
 
CESEDİ YAKTIĞI YERDE BABASINI TRAŞ ETMİŞ
 
Olayı anlattığı için rahatladığını belirten ve polise 'Ben niçin ağlayamıyorum' diyen Baydemir'in, olaydan sonra zaman zaman Süleyman Karataş'ı, kazan dairesinde genç kızın cesedini yaktığı kaloriferin yakınında ücret karşılığı tıraş ettiğini söylediği öğrenildi.
 
Polis kazan dairesinde elde etiği bazı bulguları ise incelemek üzere kriminal laboratuvarına götürdü.
 
Abdurrahman Avni Baydemir, yapılan sorgulamanın ardından bugün adliyeye sevk edildi. Olayı anlattıktan sonra halsiz kalan Baydemir, polis eşliğinde güçlükle yürümesi dikkat çekti.
 
Abdurrahman Avni Baydemir'in Doğanhisar İlcesi'nde oturan babası Orhan Baydemir ise 17 Mayıs 2011 tarihinde tartıştığı karısı Ayşe Baydemir'i başına havan demiriyle vurup öldürdükten sonra tavana bağladığı ipe kendisini asarak intihar etmişti. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com