Korucular çatışma anlarını anlattı!

Korucular çatışma anlarını anlattı!
Bingöl'de çatışmaya katılan korucular Habertürk'e konuştu: Kahramanca durmadan ateş açıyordu... İşte tüyler ürperten detaylar...

Saat on ikiyi yirmi geçiyordu, dışarıdaydık silah sesleri geldi ondan sonra yola baktık. Ateş ediliyordu, dumanlar çıkınca biz de o tarafa koştuk. Oraya gitmemiz 3 dakika sürdü, gittiğimizde hala ateş açıyorlardı. Biz de mevzi aldık ve ateş etmeye başladık, en az 10 dakika sürdü. Onlar da silah seslerini duyunca destek geldiğini zannettiler ve gittiler. Biz de yaralıların yanına koştuk. 16 yaralı vardı, onları ambulanslara sivil araçlara taşıdık. Biz sadece silah seslerini duyduk, onları göremedik ama ya 8 ya 9 kişiydiler.

"Kahramanca durmadan ateş açıyordu"

Otobüsün gerisinde kalan panzerin lastiklerini patlatmışlardı ama o halde ateş ediyordu panzer. Yanan otobüsün önündeki panzer kahramanca durmadan ateş açıyordu.  Biz de destek olarak gittik ve taş duvarın arkasında gizlendik ve karşılık verdik. Yaklaşık bir iki şarjör boşalttık.  Onları püskürttükten sonra yaralıları kurtarmaya koştuk. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com