Koşaner Döneminde Neler Yaşanacak?

Koşaner Döneminde Neler Yaşanacak?
Başbakan Erdoğan ve Koşaner Paşa dönemi, son on yılın en hareketli dönemi olacak. İşte detaylar..

Orgeneral Işık Koşaner, 30 Ağustos gününden itibaren, Genelkurmay Başkanı olacak. 2013 yılı Ağustos ayına kadar görev yapacak.
Başbakan Erdoğan ve Koşaner Paşa dönemi, son on yılın en hareketli dönemi olacak.
Dış politikada en önemli olay, Amerikan ordusunun 2012 yılında Irak'tan çekilmesidir. Bu olayla paralel, Kuzey Irak'tan beslenen PKK terörünün geleceği belirlenecek. Kerkük konusu halledilmeden Amerikan ordusunun çekilmesi yeni sıkıntıları gündeme getirecek.
İkinci olay, İran'a karşı Amerika'nın ve İsrail'in izleyeceği politika olacak. Ambargonun başlaması muhtemel.
Koşaner'in Genel Kurmay Başkanlığı'nda, Türkiye iç siyaseti ve geleceği bakımından da çok hayati 2 sandık milletin önüne konulacaktır. 2011 genel seçimi ve 2012 yılı Cumhurbaşkanlığı seçimi.
Bu dönemde, Erdoğan seçilirse, Çankaya'ya çıkarken, Cumhurbaşkanı ve dolayısıyla Başbakan değişmiş olacak. 2010-2013 döneminin, Türkiye'deki sancılı asker-siyaset ilişkilerinin yeni bir zemine oturmaya başlayacağı ve TSK'da Koşaner ile birlikte yeni bir dönemin kurulacağı söylenebilir.

KKK'DA İKİ DEĞİŞİKLİK
Genelkurmay Başkanı Koşaner döneminde (2013 yılına kadar) Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda, iki değişiklik meydana gelecek.
Bu yıl Kara Kuvvetleri'ne Birinci Ordu Komutanı Org. Hasan Iğsız gelirse, gelecek yıl yaş haddinden emekli olacak. 2011'de bu göreve yeni isim gelecek. Bu Komutan'ın geleceğin Genelkurmay Başkanı olması beklenen, İkinci Ordu Komutanı Orgeneral Necdet Özel olacağı vurgulanıyor.

Bülent Erandaç / Takvim

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com