Koşaner'e AİHM yolu açıldı

Koşaner'e AİHM yolu açıldı
Vatani görevini yaparken 'alnından vurulan asker'in babası, AİHM'e başvurduklarını açıkladı.

Koşaner'in ses kaydındaki 'alnından vurulan asker' olduğu iddia edilen Murat Oktay Can'ın babası Oktay Can ve annesi Süsember Can, birlikte geldikleri Ankara'da bir basın toplantısı düzenledi.

KOŞANER İTİRAF ETMİŞTİ
Eski Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner'in internete düşen ses kaydında, ''Askerimizi alnından vurduk'' açıklamasının ardından, Antalya'da ikamet eden Can ailesi, emekli paşanın kendi oğullarını kastettiğini belirterek, konuyu kamuoyuna taşımışlardı. İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (Mazlumder) Genel Merkezi'nde, dernek yönetimiyle birlikte kameraların karşısına geçen Can ailesi, oğullarının intihar ettiğine inanmadıklarını dile getirdiler.

BİZE İNTİHAR DEMİŞLERDİ
Baba Oktay Can, ''Bize, intihar ettiğini söylemişlerdi. Ancak bizim oğlumuz intihar edecek birisi değil. Zaten ölüm olayında da intihar ettiğine dair bir görüntü yok. Genelkurmay Başkanı'nın, 'alnından askerimizi vurduk' dediği kişi bizim oğlumuzdur'' diye konuştu.

OĞLUMUZUN ŞEHİT İLAN EDİLMESİNİ İSTİYORUZ
Baba Oktay Can, oğullarının şehit sayılması ve sorumluların ortaya çıkartılarak cezalandırılmasını isteyerek, ''Gerçeğin ortaya çıkmasını ve oğlumuzun şehit ilan edilmesini istiyoruz'' dedi. Baba Can, basın toplantısında, kendi çabaları neticesinde elde ettiği belgeler ve fotoğraflarla bu olayın intihar olmadığını anladığını anlattı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com