Koşaner'e çok ağır itham!

Koşaner'e çok ağır itham!
AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Koşanerdarneyi meşru görüyor!

Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner'in internete düşen ses kayıtlarına ve Koşaner'in ardından yaptığı açıklamalara en sert açıklama AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'ten geldi.

Çelik'e göre konuşmaları 'özeleştiri' olarak görmek büyük bir hata. Koşaner'in 35. Madde'ye ilişkin sözleri ise "Darbeyi meşru görmek."

İHMALLER SUÇ UNSURUDUR

Koşaner'in "Kendi askerimizi vurduk, rasgele mayınlar döşenmiş" diyerek dikkat çektiği çarpıklıkları 'kepazelik' olarak değerlendirmesinin son derece önemli olduğuna işaret eden Çelik, şöyle devam etti:

"Sayın Koşaner'in söylediği ihmaller suç unsurudur. Rasgele döşenen mayında gençlerimizin şehit olması başlıbaşına suçtur. Komutanın siperi terk etmesi de suçtur. Savcıların harekete geçmesi gerekiyor. Koşaner Paşa bunları söylemekle mi yetindi, yoksa adı bahsi geçenlerle ilgili bir şey yaptı mı? İhmal ve kusurlarla ilgili ne yapıldı? Bunlar kamuoyuyla paylaşıldığı zaman anlamlı hale gelir. Eğer hiçbir şey yapılamadıysa, bu açıklamalar itiraf da olmaz, özeleştiri de olmaz, sızlanmadan öteye gitmez..."

1.ORDU'DA YAPILAN AÇIK DARBE PLANLAMASIDIR

Hüseyin Çelik'in eleştirileri bunlarla da sınırlı kalmadı. Koşaner'in Balyoz darbe planına ilişkin söylediği "Her şeyi çaldırmışız" sözleri de Çelik'ten nasibini aldı.

"1.Ordu'ya çaldırdığı için kızıyor. Halbuki böyle bir hazırlığın içinde olmalarını eleştirmeliydi. Adına seminer değil, ne derseniz deyin. Mahiyeti değişmez. 1.Ordu da yapılan açık bir darbe planlamasıdır. Paşa buna tepki göstermeliydi."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com