Koşaner'e suç duyurusu / VİDEO

Koşaner'e suç duyurusu / VİDEO
Genç Siviller'den Koşaner hakkında suç duyurusu...

Genç Siviller adlı grubun üyeleri, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde emekli Orgeneral Işık Koşaner hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda Koşaner'e ait olduğu iddia edilen ve internete düşen ses kayıtları ile ilgili işlem başlatılması istenildi. Ses kaydındaki konuşmanın ne zaman ve nerede yapıldığının tespit edilmesinin istendiği dilekçede, "Hantepe'de ihmali bulunan birimlere karşı herhangi bir soruşturma başlatıl mıdır?" diye soruldu. Koşaner'in halkın içinde olunması gerektiğini belirtirken kullandığı "Polisle, itle, MİT'le yakın temasta olun" sözüne yer verilen dilekçede, "it'den kast edilenin kim olduğunun cevaplanması istendi.

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ

Koşaner'in balyoz konusundaki bilgilerini savcılarla paylaşıp paylaşmadığı sorulan dilekçede, "Koşaner'in 'Bir erimizi kendimiz vurduk' sözlerindeki o er kimdir? Ölüm sebebi ailesine nasıl açıklanmıştır? Bu olayın sorumluları kimlerdir? Ve olayla ilgili bir soruşturma var mıdır? Yoksa neden soruşturmaya gerek duyulmamıştır? " denildi. Dilekçede Koşaner'in diğer sözlerine de yer verilerek, konuşmada geçen ifadelerin açılanması talep edildi.

BASIN AÇIKLAMASI YAPTILAR

Suç duyurusunda bulunduktan sonra adliye çıkışında basına açıklama yapan Genç Siviller'den Fatih Demirci, "Bu duyduklarımızla bayrama, tatile içimiz elvermedi" dedi.
Yanlışlıkla alnından vurulan, kötü karakollara canlı hedef gibi bırakılan, toprağa tohum gibi saçılmış mayınlarla hayatı kararmış tüm insanlar için adliyede olduklarını belirten Demirci, "Bugüne kadar yapılan darbelerin ve darbe girişimlerinin dayanağı 35. maddenin ordunun başındaki adam için hala bir müdahale yapma gerekçesi olduğunu meclise göstermek için buradayız" diye konuştu.

"TSK ise hesap veren bir kurum olsaydı Işık Koşener'in itiraf ettiği gerçekler rapor olarak kamuoyuna sunulurduö ifadelerini kullanan Demirci, şöyle devam etti:
"Eski Genelkurmay Başkanı Işık Koşener'in dudak uçuklatan itiraflarının internette yayımlanması üzerine konuşmanın kendisiyle ilgili tek bir söz söylemeyip ortam dinlemesi yapanların peşine düşülmesini isteyen AKP, CHP ve MHP sözcülerini de suçu örtme girişimi içinde olmakla itham ediyoruz."
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com