Koşaner'in ses kasedini kim yayınladı?

Koşaner'in ses kasedini kim yayınladı?
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Birgül Ayman Güler, Işık Koşaner'in ses kaydının ortaya çıkmasının bireysel hakların ihlali olduğunu belirtti...

Güler, CHP'nin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu

Bir gazetecinin eski Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner'in ortaya çıkan ses kaydını MYK'da değerlendirip değerlendirmediklerini sorması üzerine Güler, "Bu olmamalı. Olmaması gereken özel konuşmalarımızın, hiç bilmediğimiz yetkili yada yetkisiz kişiler tarafından hukuka aykırı olarak dinlenmesi, arşivlenmesi ve kendileri için uygun bir zamanda servis edilerek bireysel haklarımızın ihlal edilmesi. Olmaması gereken kuşkusuz bu" dedi.

Türkiye'nin son derece sıkıntılı günler yaşadığını belirten Güler, "Bir taraftan ordudan çok büyük beklentileriniz var ama öte tarafta ordunun durmadan yıpratılması yönünde adeta sistemli bir resmi çalışma yürütüyorsunuz" diye konuştu.

Koşaner ile ilgili ses kaydının içeriğini incelemediklerini belirten Güler, Suriye'ye bir CHP'li heyetin gidip gitmeyeceği yönündeki soruya ise, "Suriye'ye bir heyet gidecek. Durumu yerinde inceleyerek, MYK'ya, Parti Meclisi'ne ve gerekirse diğer organlara raporunu sunacak" karşılığını verdi.
Suriye'ye gidecek heyetin henüz oluşturulmadığını fakat heyette Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu'nun olacağını belirten Güler, ayrıca Suriye'ye gidecek olan heyete Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun da katılma ihtimalinin olduğunu söyledi.

"İL BAŞKANI'NIN İDDİALARI ARAŞTIRILACAK"


Ankara İl Başkanı Tarık Şengül'ün istifasıyla boşalan il başkanlığına bir atama kararı çıkıp çıkmadığın soran gazetecilere ise Güler, "Atama kararı henüz çıkmadı ama üzerinde çalışılıyor. İstifası kabul edildi" diyerek, Şengül'ün ortaya attığı bazı iddialar olduğunu ve bu iddiaların araştırılacağını ifade etti. "İddiaların dikkate alınması gereklidir" diyen Güler, iddiaları araştırmak için ise bir komisyonun kurulmayacağını, MYK içinden bazı Genel Başkan Yardımcılarının araştırmayı yapacağını belirtti.
Henüz bir isim görevlendirilmesi yapılmadığını da kaydeden Güler, bazı gazetecilerin Tarık Şengül'ün iddialarındaki kişinin Gürsel Tekin olduğu yönünde haberler olduğunu hatırlatması üzerine, Gürsel Tekin'in isminin MYK'da geçmediğini ve öyle bir değerlendirme olmadığını söyledi.

"KÜRT RAPORUNUN GÜNCELLENMESİ SÖZ KONUSU DEĞİL"


Kürt Raporu'nun güncellendiği yönünde haberler olduğunu soran bir gazeteciye ise Güler, "Bazı görüşmeler yapıldı. Bu Kürt Raporu'nun güncellenmesi üzerine değil, günümüzde terörün ulaştığı boyut ve bununla mücadele etmede beceriksiz olan hükümet gerçeği nedeniyle, 'güncel koşullar neler?' bunun üzerinde daha dikkatli durma gereği vurgulandı" cevabını verdi.

Kürt Raporu için bir yenileme çalışmasının söz konusu olmadığını belirten Güler, "Raporun yenilenmesi yönünde böyle bir karar alınmadı" dedi.

İstanbul İl Başkanlığı'nda bir değişiklik olup olmayacağını soran gazeteciler ise, "Hayır, böyle bir konu gündemimizde yok" cevabını verdi.

BDP İLE BAYRAMLAŞMA YOK

Güler, bir gazetecinin BDP ile bayramlaşıp bayramlaşmayacaklarını sorması üzerine ise, BDP'nin bir mesaj göndererek bayramlaşma programını iptal ettiğini, bunun için de zorunlu olarak CHP'nin BDP ile bayramlaşmayacağını söyledi. Güler, "Bayram küslerin barıştığı bir gün. Onun için de biz herkesi bekliyoruz" diyerek CHP'nin bütün partilerle bayramlaşabileceği mesajını verdi.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com