Köşesini resmen PKK liderine ayırmış!

Köşesini resmen PKK liderine ayırmış!
Cengiz Çandar, bugünkü köşesini resmen Murat Karayılan'a ayırmış!..
Radikal Gazetesi köşe yazarı Cengiz Çandar, PKK'lı Murat Karayılan'ın konuşmasından geniş alıntılar yaptığı yazısında, hükümetin derdinin seçim için zaman kazanmak olduğunu söylüyor.
 
Cengiz Çandar büyük bölümünü Karayılan'ın sürece ilişkin fikirlerinin aktarılmasına ayırdığı yazısında, hükümetin PKK ile silahlı mücadele yürütmesi yerine Öcalan ile masaya oturup müzakere yapılması gerektiğini vurguluyor.

Terör örgütünün Kandil'deki liderinin konuşmalarını cömertçe okurlarına aktaran Çandar, Murat Karayılan'ın şu aşamada silah bırakmanın mümkün olmadığı görüşüne katılarak kendisinin de silah bırakma ihtimalini hayalperestlik olarak gördüğünü ifade ediyor.
 
Ortadoğu'daki kritik denklemde PKK'nın silah bırakmasını hayalperestlik olarak değerlendiren Çandar, "...gerçekçi olalım; son bir buçuk yıl içinde ne kadar can kaybı vermiş olursa olsun, kendisine ilişkin böyle bir algısı ve Türkiye’deki iktidara ve en önemlisi ‘bölge’ye ilişkin böyle bir tahlili bulunan bir örgütü, ‘silahlarını bırak’ ve ‘Türkiye’nin dışına çık’ söylemiyle etkisizleştiremezsiniz. Bunun yöntemi, ‘diyalog’ ve giderek ‘müzakere’ ve nihayetinde bir ‘uzlaşma’dan geçecek ise bunu ‘İmralı süreci’ni canlı tutarak ve ilerleterek yapabilme imkânı mevcut." dediği yazısında İmralı ile kayıtsız şartsız müzakere gerektiğini dile getiriyor.
 
Öcalan'ın zamanının genişliğinden bahseden Çandar, Türkiye'nin ise vaktinin sınırlı olduğunu ima ederek adeta  terörist başının müzakereye 1-0 önde başlayacağı kehanetinde bulunuyor. (EAK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com