"KOSGEB desteklerimiz sürüyor"

"KOSGEB desteklerimiz sürüyor"
Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Harun Karacan, KOSGEB desteklerinin olduğu Uygulamalı Girişimcilik Programının birincisinin başladığını ve ikinci programın da çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Harun Karacan, KOSGEB desteklerinin olduğu Uygulamalı Girişimcilik Programının birincisinin başladığını ve ikinci programın da çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

Eskişehir Ticaret Odası'nın Ekim ayı Meclis Toplantısında konuşan ETO Başkanı Harun Karacan, 'Bu eğitim programlarıyla yeni girişimcilerin ortaya çıkmasına, üyelerimizin yeni iş alanlarına geçişlerine önemli bir destek sağladığımızı düşünüyoruz. ETO Akademi bünyesinde Kasım ve Aralık ayında Satış Becerilerinden, İletişime, Markalaşmadan, İnsan kaynaklarına birçok eğitim programı gerçekleştirilecek' şeklinde konuştu.
Eskişehir Ticaret Odası Yönetimi olarak en temel önceliklerinin üyelerimizin sorunlarına, beklentilerine cevap vermek olduğuna değinen Karacan' Bildiğiniz gibi Kentsel Dönüşüm gündemimize geldiğinden önce sizlerle birlikte olduk. Bu konuda nasıl bir tavır alacağımızı konuştuk. Ardından üyelerimizin mağdur olmayacağı bir çözüm için taraf olduk. Bu bağlamda Ekim ayında iki alt belediye başkanımızla konunun doğrudan muhatabı olan üye temsilcilerimiz bir araya geldi. Meclisimizde çıkan kararı, bir kez daha kendileriyle paylaştık. Üyelerimizin taleplerini ilettirdik' dedi.
ETO'nun üyesinin ve Eskişehir'in kazancına olan her konuda taraf olmaktan çekinmeyeceğini belirten Karacan, 'Eskişehir'in en büyük ve güçlü sivil toplum örgütü olarak başka türlü de davranamayız. UKOME konusunda üyelerimizin sıkıntılarını demokratik bir biçimde birçok kez dile getirmemize rağmen gerekli çözüm üretilmemişti. Biz de yargıya başvurduk. Yargı da süreç tamamlandı ve yürütmeyi durdurma kararı verdi. Ticaret Odası'nın üyelerinin menfaatleri konusunda taraf olması, gündem oluşturması ve sonuç alması çok önemlidir' şeklinde konuştu
ETO'nun girişimleri sonrasında belediyelerin tarife indirimine gitmesi ile ilgili olarak da Başkan Karacan, 'Geçtiğimiz ay iki alt belediyemizin vergi ve tarifelerdeki indirimine ilişkin aldıkları son derece olumlu kararlar bizleri sevindirdi. Bu nedenle her iki alt Belediye Başkanımıza ve Meclislerine duyarlılıkları nedeniyle bir kez daha teşekkür ediyorum' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com