KOSGEB ve Halk Bankası protokol imzaladı

KOSGEB ve Halk Bankası protokol imzaladı
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile Halkbank arasında kadın girişimci adaylarının eğitilmesi ve eğitim sonrasında kendi işletmelerini kuran kadın girişimcilerin desteklenmesi amacıyla "Uygulamalı Gir

Halkbank Kütahya Şubesi Müdürü Gazi Hasan Özer ve KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürü Adem Aypar tarafından imzalanan protokol ile 3-13 Şubat 2014 tarihleri arasında kadın girişimcilere yönelik olarak düzenlenecek 70 saatlik eğitim programı ile kendi işini kurmak isteyen kadın girişimcilerin cesaretlendirilerek, iş planı kavramı aşılanacağı belirtildi.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlayan ve katılım belgesi almaya hak kazanan girişimci adaylarının, eğitim bittikten sonra kuracakları işyerleri için KOSGEB’in Yeni Girişimci Desteğine başvurmaya hak kazanacağını belirten KOSGEP il Müdürü Adem Aypar, “YENİ GİRİŞİMCİ DESTEĞİ’nde kadın girişimcilerde destek oranı % 80’dir. Buna göre İşletme Kuruluş Desteği adı altında geri ödemesiz üst limiti 3 bin TL olup noter masrafları, ticaret-esnaf sicil kayıt işlemleri, Sicil gazetesinde ilanı, fatura, irsaliye vb. belgelerinin basımı ve tasdiki, odalara kayıt ve ruhsat işlemleri, yazar kasa alımı gibi giderler için verilmektedir. Kuruluş Dönemi Makine, Teçhizat ve Ofis Donanım Desteği olarakta üst limiti 15 Bin TL’lik makine, teçhizat ve ofis donanımları alımı için destek verilmektedir.

İşletme Giderleri Desteği olarak ise üst limiti 12 bin TL olan personel net ücretleri, işyeri kirası, elektrik, su, ısıtma, telekomünikasyon, işyerinde ürün/hizmet üretim amaçlı kullanılan makinelere ait yakıt giderleri karşılanmaktadır.için Sabit Yatırım Desteği ile de üst limiti 70 Bin TL olan makine ve teçhizat alımı için verilmektedir. Geri ödemeler iki yılı ödemesiz dönemden sonra üçer aylık dönemlerde 8 eşit taksitte yapılmaktadır. Programlara katılmak isteyen kadın girişimcilerin KOSGEB Hizmet Merkezi başvurmalarını bekliyoruz” dedi. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com