Köşk için seçim tarihleri belli oldu!

Köşk için seçim tarihleri belli oldu!
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Köşk seçimlerinin tarihini açıkladı

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 7 yılı dolduracağını, Köşk seçimlerinin 2014 yılında yapılacağını söyledi.

Bir televizyon kanalındaki programa katılan Bozdağ, "Cumhurbaşkanı hangi hukuka göre seçildiyse görev süresini de ona göre tamamlar. Sayın Gül, 7 yıllığına seçilmiştir. O nedenle görev süresi eski hukuka göre ve 7 yıldır. Dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı seçimi 2014 yılında yapılacaktır." dedi.

Başbakan Erdoğan'ın rahatsızlığı ve Şike Yasası nedeniyle yaşanan gelişmelerin 'AKP'de liderlik mücadelesi' şeklinde değerlendirilmesini eleştiren Bekir Bozdağ, partide böyle bir sorun yaşanmayacağını savundu. AKP'nin darbe planları, 27 Nisan bildirisi, kapatma davası gibi badireler atlatmasına rağmen dimdik ayakta kaldığını, bugün geçmişe göre daha güçlü olduklarını ifade eden Bozdağ, "AKP'ye siyaset mühendisliği işlemez. Bizi bölmeye çalışanlar bölünür, çarpmaya çalışanlar çarpılır." diye konuştu.

"DERSİM 'DEVLET', MARAŞ-SİVAS OLAYLARI 'DERİN DEVLET' OPERASYONU"

Dersim olayları ile ilgili tartışmaları değerlendiren Bozdağ, CHP'den gelen "Maraş, Sivas'la da yüzleşin" eleştirisine tepki gösterdi. Dersim olayının 'devlet', Maraş, Sivas, Çorum olaylarını ise 'derin devlet' operasyonu olduğunu belirten Bozdağ, şunları söyledi: "Silivri'de devam eden yargılamalarda ismi geçen kişilerle alakalı iddialar var. Derin devlet gibi. Sivas'ta, Çorum'da, Maraş'ta da derin devlet iddiaları var. O zaman Sayın Kılıçdaroğlu'nun Silivri'de ne işi var? Sözlerinde samimi ise o zaman derin devlet iddiaları üzerinde dolaşan kişilerin avukatlığını yapmaktan vazgeçmesi lazım. Önce onun yüzleşmesi lazım."

"YARGIYI HİÇBİR PARTİ ELE GEÇİREMEZ"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun HSYK ve yargıya dönük eleştirilerini de cevap veren Başbakan Yardımcısı Bozdağ, CHP'nin geçmişte yargıyı 'ön bahçesi-özel mülkü' gibi gördüğünü öne sürdü. 12 Eylül'de yapılan refarandum ile 'al gülüm-ver gülüm' döneminin sona erdiğini belirten Bozdağ, "Şimdiki sistemde ise yargıyı kimsenin ele geçirme imkanı yok. Demokratik kurallar içerisinde işleyen bir yapı var ve eskiden işleyen kapalı devre kast sistemi bozuldu. Yargıyı ele geçirmek isteyen bir parti elindeki tüm imkanları verir mi? Biz yargı bağımsız olsun diye hepsini verdik. CHP'nin itirazı bu güne kadar yargıyı artık özel mülkü gibi kullanamamasından kaynaklanan bir itirazdır."

(UGK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com