Koşmaya fırsatımız olmadı!..

Koşmaya fırsatımız olmadı!..
Kütahya-Afyonkarahisar çevre yolunda LPG yüklü kamyondaki patlamada yaralanan Kütahya Belediyesi İtfaiye Müdürü Bayram Özbay, patlamadan sonra ekip arkadaşlarıyla koşmaya güçleri yetmediğinden alevlerden kurtulmak için yere kapanarak faciadan kurtuldukla

Kütahya-Afyonkarahisar çevre yolunda LPG yüklü kamyondaki patlamada yaralanan Kütahya Belediyesi İtfaiye Müdürü Bayram Özbay, patlamadan sonra ekip arkadaşlarıyla koşmaya güçleri yetmediğinden alevlerden kurtulmak için yere kapanarak faciadan kurtulduklarını söyledi.
Vücudunda yanıklar bulunan ve Evliya Çelebi Devlet Hastanesinde tedavisine devam edilen Özbay, dün gece 00.30 sıralarında patlama ve yangın olduğu bilgisi gelmesinin ardından kısa sürede olay yerine ulaştığını bildirdi.
Olay yerine giden ilk ekibin başında bulunduğunu belirten Özbay, şöyle konuştu:
''Gittiğimde bir otomobil alev almıştı. İçinde insanlar olup olmadığını kontrol etmek istedim. Araçta kimse olmadığını görünce sağıma soluma baktım ve kaçmaya çalıştım. Çünkü tankerdeki LPG'nin 10 dakika içinde yeniden patlayacağını biliyordum. Ekip arkadaşlarım da geldi ve 'hemen burayı terk edelim' dedik. Kaçarken ikinci patlama oldu. Sarsıntıdan dolayı koşmaya gücümüz yetmedi ve alevlerden kurtulmak için yere kapandık. Ayakta kalsaydık durumu daha kötü olurdu.''
-AÇILAN RÖGAR KAPAĞI HAYATINI KURTARDI-
Bacağında zedelenme oluştuğu için aynı hastanede bulunan Nurettin Orhan (50) ise olaydan yaklaşık 20 dakika önce evinden çıkıp Afyonkarahisar'a gitmek üzere tren bileti almak için gara doğru otomobiliyle ilerlediğini anlattı.
Çevre yolunda yerde 10 santimetre kalınlığında sise benzer kütle belirdiğini, biraz ilerleyince aracının kendiliğinden durduğunu dile getiren Orhan, bunun yoğun gaz kütlesinden kaynaklandığını tahmin ettiğini kaydetti.
Aracının penceresinin açık olduğunu ve yoğun şekilde gaz kokusu geldiğini bildiren Orhan, ''O arada tankerin yandığını gördüm. Daha sonra arabamı terk ederek hızla uzaklaştım. O arada kuvvetli bir patlama oldu. Patlamayla birlikte asfalt yol büyük bir gürültüyle yarıldı. Ben de tesadüfen asfaltın altındaki yağmur suyuna bağlanan rögar kapağının üzerindeydim ve kapakla birlikte aşağıya düştüm. Alevler üzerimden geçti. Yangın kontrol altına alınınca merdiveni kullanarak dışarı çıkıp yardım istedim'' dedi.
Orhan, bacağında hafif bir yaralanma bulunduğunu ve sağlık durumunun iyi olduğunu sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com