Kosova'da 'Türk Caz Haftası'

Kosova'da 'Türk Caz Haftası'
Kosova'nın başkenti Priştine'de 29 Şubat-3 Mart tarihleri arasında dünyaca ünlü Türk caz sanatçıları sahne alacak.

Priştine'de ilk defa organize edilecek olan 'Türk Caz Haftası' dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında, bu önemli müzik şöleni hakkında bilgiler verildi. Hamam Jazz Bar'da düzenlenen basın toplantısında gazetecilere bilgi veren Türkiye'nin Priştine Büyükelçiliği'nde görevli Üçüncü Katip Yeliz Kartal, dünyaca ünlü caz sanatçılarını Türkiye'nin Priştine Büyükelçiliği'nin organizasyonu ile Kosova'da ağırlamaktan büyük onur duyduklarını belirtti.
 
Türkiye ile Kosova arasında ortak tarihi geçmişe dayanan beşeri ve kültürel bağların Türk Caz Haftası ile yeni bir boyut kazanacak. Yeliz Kartal, iki ülke arasındaki ilişkilerin ortak kültürel faaliyetlerle daha da gelişeceğini temenni ettiklerini kaydetti. Kartal, "28 Şubat'ta Ulusal Tiyatro'da 'Kerem Görsev Trio konseriyle açılışını yapacağımız Türk Caz Haftası çerçevesinde, 29 Şubat'ta 'Ozan Musluoğlu Quartet', 1 Mart'ta 'Elif Çağlar Quartet', 2 Mart'ta 'Trio Mrio' ve 3 Mart'ta 'İlhan Erşahin's İstanbul Session' Hamam Caz Bar'da sahne alacaklardır. 28 Şubat'taki açılışı Sayın Kültür Bakanı'nın Büyükelçimizle birlikte yapması öngörülmektedir" dedi.
 
Kartal, "Bu etkinlik vesilesiyle, dost ve kardeş iki ülke olan Türkiye ve Kosova'da yaşayan halkların müziğin birleştirici gücüyle bir araya gelecek olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Kosova'da da geniş dinleyici kitlesi olduğuna inandığımız, müzikte yaratıcılığın ulaşabileceği en üst noktalardan birini simgeleyen caz müziğine yönelik bu etkinlikle Kosova ve Türkiye arasındaki kültürel ilişkiler çerçevesinde bir ilki gerçekleştiriyor olmanın haklı mutluluğunu yaşıyoruz" diye konuştu. Yeliz Kartal konserlerin ücretsiz ve halka açık olduğunu belirtti.
 
Hamam Jazz Bar menajeri Dardan İslami de yaptığı açıklamada, geçen yıl misafir ettikleri Türk caz sanatçılarının büyük ilgi gördüklerini, 'Türk Caz Haftası' çerçevesinde sahne alacak olan dünyaca ünlü Türk caz ustalarının da büyük beğeni toplayacaklarına inandığını söyledi.(ugk)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin Festivali'nde Zeki Müren şarkıları söylendi20 Mayıs 2015 Çarşamba 13:38
 • Adana'da Yeni Türkü rüzgarı20 Mayıs 2015 Çarşamba 01:43
 • Türkan Saylan 5. Sanat ve Bilim Ödülleri sahiplerini buldu19 Mayıs 2015 Salı 18:28
 • Samsun'da Karadeniz Kitap Fuarı açıldı18 Mayıs 2015 Pazartesi 15:23
 • Kubat ve Folklorama büyüledi17 Mayıs 2015 Pazar 20:28
 • Gaziantep'te Mustafa Ceceli konseri17 Mayıs 2015 Pazar 20:13
 • Dünya Bale Yıldızları büyüledi16 Mayıs 2015 Cumartesi 13:48
 • Kocaeli Kitap Fuarı açıldı16 Mayıs 2015 Cumartesi 13:13
 • Prof. Dr. Berki: Estetik beğeni değeri yüksek bireyler yetiştirmemiz gerekiyor16 Mayıs 2015 Cumartesi 13:08
 • Adıyaman’da 'Kitap Günleri’16 Mayıs 2015 Cumartesi 12:48
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com