'Köstebek' açıklanıyor

'Köstebek' açıklanıyor
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Deniz Feneri davasındaki 'köstebek bakan'ı salı günü açıklayacaklarını belirtti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Deniz Feneri davasında köstebek bakanı açıklayacaklarını belirterek, "Bugüne kadar iktidarın, başbakanın ya da iktidar yetkililerinin bu kadar ciddi bir iddia konusunda sesiz kalmaları da manidardır. Yani bir bakan tarif edilecek, çıkıp da 'Kim kardeşim bu bakan?' deme cesareti gösterilmeyecek. Sanıyorum genel başkanımız salı günü bunu kamuoyu ile paylaşacaktır" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin ve Zeki Gündüz, CHP İstanbul Milletvekili Kadir Öğüt, Karabük'ün Zonguldak Caddesi'nde kurulan semt pazarında esnafı ziyaret etti.

Tekin, bir gazetecinin, Deniz Feneri e.V soruşturmasında görevinden alınan bir savcı ile CHP milletvekillerinin yemekte buluştuğu iddiasını sorması üzerine, "Haberin doğru olmadığı bugün ortaya çıkmıştır. Bu olayda kimin kimlerle yemek yenildiğine bakılacağına, Deniz Feneri davasında köstebek bakana veya ilişkisi olanlara baksa bizim basınımız daha faydalı olur. Bu bakanı elbette açıklayacağız. Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu bir şey söyleyip de açıklamadığı olmamıştır. Bugüne kadar iktidarın, Başbakan'ın ya da iktidar yetkililerinin bu kadar ciddi bir iddia konusunda sesiz kalmaları da manidardır. Yani bir bakan tarif edilecek, çıkıp da 'Kim kardeşim bu bakan?' deme cesareti gösterilmeyecek. Bu bugüne kadar olmuş değildir. Sanıyorum genel başkanımız salı günü bunu kamuoyu ile paylaşacaktır" diye konuştu.

 Gezileri hakkında bilgi veren Tekin, "Ankara merkezli değil, Anadolu merkezli bir parti olacağız. Seçimlerden sonra sorunları yerinde görüp parlamentoya taşımak için illerimizi geziyor, esnafımızla sohbet ediyoruz. Şimdiye kadar 21 il gezdim, gerisi de gelecek" dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com