"Köstebekler" neden sorgulanmıyor?

"Köstebekler" neden sorgulanmıyor?
Deniz Feneri davasında, savcılar soruşturuluyor ama bir bakanın yakını olduğu söylenen “köstebekler” soruşturulmuyor!

Deniz Feneri davasında, savcılar soruşturuluyor ama bir bakanın yakını olduğu söylenen “köstebekler” soruşturulmuyor, savcılar hakkındaki şikâyet on sekiz ay önce ortaya çıktığı halde neden şimdi görevden alındıkları açıklanmıyor, açıklanamıyor.

Elmahaber - Deniz Feneri davasında "yanlı" davranması konusunda AKP hükümetine eleştiriler sürüyor. Taraf  Gazetesi yazarı Ahmet Altan bugün köşesinde savcıların soruşturulduğu halde, hükümete yakınlıkları ile bilinen "köstebeklerin" korunduğunu sorguluyor? İşte Ahmet Altan'ın yazısında Deniz Feneri ile ilgili bölüm...

Hükümet son zamanlarda frensiz gidiyor, tehdit etmediği kimse kalmadı gibi, Birleşmiş Milletler'i, Avrupa Birliği'ni, Kürtleri, Yahudileri, Ermenileri, Rumları tehdit ediyor, sanki politikada “sertlik” dışında hiç bir yöntem kalmamış gibi davranıyor. Bu sertlik hukuk alanına da sirayet etti, Deniz Feneri'ni soruşturan üç savcıya Adalet Bakanı'nın izniyle görevden el çektirildi, Ergenekon savcılarının yaptığı işlemin benzerini yaptıkları için “tahrifatla” suçlandılar.

Savcılar soruşturuluyor ama bir bakanın yakını olduğu söylenen “köstebekler” soruşturulmuyor, savcılar hakkındaki şikâyet on sekiz ay önce ortaya çıktığı halde neden şimdi görevden alındıkları açıklanmıyor, açıklanamıyor. AKP hükümeti, nedenini tam kavrayamadığımız bir baş dönmesi içinde, Erdoğan'ın ve Davutoğlu'nun çok sevdiği “Osmanlı mirasçılığı” meselesini fazlasıyla ciddiye alıp “sultanlığı” da benimseyerek gerçeklerle bağlarını koparmaya başlamış gibiler, sanki her şeyi yapabileceklerine, kendilerine hesap sorulamayacağına inanıyorlar.

Dostoyevski'nin bir kahramanını tarif ederken, “Onun delirdiğini anlayamadıklarını için kaba biri haline geldiğini düşünüyorlardı” demesini bugünlerde çok sık hatırlıyorum. İktidarın “sertliği” sandığımız şey başka bir şey mi acaba, diye düşünüyorum.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com