“Köstek olacaklarına, destek olsunlar"

“Köstek olacaklarına, destek olsunlar"
Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal, sezonu değerlendirdiği basın toplantısında eski başkan Nebi Hatipoğlu'nu ağır bir dille eleştirdi.

Kulüp tesislerinde bir basın toplantısı düzenleyen Kulüp Başkanı Halil Ünal, 12 yıl aradan sonra çıktıkları Süper Lig'de acısıyla, tatlısıyla bir sezonu geride bıraktıklarını belirterek, 'Eskişehirspor, 28 yıl sonra bir ilki daha gerçekleştirdi ve asansör takım olmadığını göstererek ligde kaldı. Play-off, yükselme grubundan Süper Lig'e çıkan hiçbir takım, gelecek yıl aynı ligde yaşayamamıştı. Biz, kurtlar sofrası olan Süper Lig'de kalmayı başardık. Eskişehirspor, kimseden küçük değil. Hiç kimse büyük
değil, büyük Allah. 2008-2009 futbol sezonu, Eskişehirspor'un en zor yıllarından bir tanesiydi' diye konuştu.
Halil Ünal, bu sene 28 transfer yaptıklarını hatırlatarak, 'Bazı futbolcularımızı kiralık vereceğiz. Bazılarını satılacak futbolcular listesine alacağız. Bazıları takımda kalacak. Sayısı altıdan aşağı olmamak şartıyla yeni transfer de yapacağız. İki aydır görüştüğümüz ve kadromuza dahil etmek istediğimiz futbolcular var. Teknik kadrodan Pazartesi günü ayrıntılı bir rapor daha alacağım. İsmini açıklamayacağım yabancı bir futbolcumuzu, aldığımız paranın çok üstünde başka bir kulübe satıyoruz' dedi.

'BİR KIVILCIMLA ORMAN YAKTIKLARININ FARKINA VARIP, ÖZÜR DİLEDİLER'
'Eskişehirspor, şehrin en önemli markası' diyen Kulüp Başkanı Ünal, 'Onu zedelemeyi hiçbir zaman düşünmedik. Trabzonspor maçı öncesi antrenmana çıkmayan futbolcular, bir kıvılcım atıp orman yaktıklarının farkına vardılar. Olayın aslı da şudur. Antalyaspor ve Konyaspor maçlarında alınacak galibiyetler için futbolculara 25 bin TL prim sözü verdik. Konya deplasmanında alınan üç puanın ardından soyunma odasında futbolcuların talebi doğrultusunda primi 30 bin TL'ye çıkardık. Trabzonspor maçı öncesi Çarşamba günü kulübe yapılacak alacağın haftaya Pazartesi'ye sarkması sözümüzü yerine getirmemesi geciktirdi. Takımda ağabey pozisyonundaki futbolcuların öncülüğünde oyuncular antrenmana çıkmadı. Sonrasında futbolcular özür diledi. Bazı taraftar grupları da bu olayı kullandı. Bu bizim hak etmediğimiz bir tabloydu. Bizim iyi bildiğimiz o ağabey pozisyonundaki futbolcular da Eskişehirspor camiasına yaşattıkları sıkıntıdan dolayı primlerini alamayacaklar. Kulübün istikrara ihtiyacı olduğunu düşündüğüm için göreve devam etme kararı aldık' diye konuştu.

'ASKERE GİDECEĞİM' DİYE AĞLAYIP KULÜBE BORÇ BIRAKAN ESKİ BAŞKAN MUHATABIM DEĞİL'
Halil Ünal, görev süreleri sonunda genel kurulda hesap vereceklerini vurgulayarak, 'Bir takım dedikoduları çıkaranları muhatap almak istemiyorum. 'Kulübü batırdı, borca soktu, sözlerini yerine getirme' diyen adamlara gülerler. Onu (Nebi Hatipoğlu) muhatap kabul etmiyorum. 'Tesisi ben yaptım' diyor. Sen yapmadın. Bu tesis, İl Özel İdaresi'nin parasıyla yapıldı. Ayrıca tesis başımıza yıkılıyor. Her gün bir yeri çöküyor. Müteahhitle mahkemelik olduk. Eskişehirspor'a köstek olacağına, paranla destek ol.
Mesnetsiz laflarla gündeme gelme. 1965 yılında kurulan kulübümüzün tüzüklerinde mali kongre yapılmasıyla ilgili bir madde yok. Böyle bir kongrenin yapılması mümkün değil. Bana geldiğinde ağlaya ağlaya 'ağabey ben askere gideceğim, yalnız sen yaparsın' dedi, görevi devretti. Alacağını da faiziyle birlikte aldı. Tek kuruş alacağı yok. Bu kulübe borç bıraktı, haciz gelmesine yol açtı. Nebi Hatipoğlu'nun borçları için bu kulübe haciz geldi, Halil Ünal ödedi. Sen kimsin ki, ben seninle uğraşacağım ? Askere de gitmedi, duruyor. Niye o zaman kulüpten kaçtın, gittin? Sevdalıysan kalacaktın. Kimse Eskişehirspor sırtından reklam yapmasın. Eskişehirspor Müzesi, iki saha yapacaktı. Namus, şeref sözü vermişti. Eski başkanı ve yönetimini bekliyoruz. Gelsinler, sözlerini yeri getirip, bunları yapsınlar' ifadelerini kullandı.

'GELECEK SEZON 30-36 MİLYON TL ARASINDA BÜTÇE ÇALIŞMAMIZ VAR'
Kulübün kasasına 2008-2009 sezonunda 26 milyon TL girdiğini, aynı süre zarfında gider masraflarının toplamının da yaklaşık 25 milyon TL olduğunu bildiren Ünal, 'Teknik kadro hariç futbolcuların toplam 18 milyon TL olan alacaklarının yüzde 85'ini ödedik. Yüzde 15'lik alacakları kaldı. Önümüzdeki dönem 30-36 milyon TL arasında bütçe çalışmamız var. Giderlerin toplamının da 25 milyon TL'yi geçmemesi için çalışacağız' açıklamasını yaptı.
Halil Ünal, başkanlığındaki Eskişehirspor Kulübü Yönetim Kurulu'nun 2009-2010 sezonu için görev dağılımını da açıklayarak, ikinci başkanın Mesut Hoşcan, asbaşkanın Gültekin Güvensoy, mali asbaşkanın Ayhan Can, idari başkanın Ahmet Yalçın, icra kurulunun Murat Çetintaş, Ramazan Yanar, basın sözcüsünün Rıza Zeydan, teknik başkanın Ali Ocakçı, altyapı sorumlularının Abdullah Baykul, İbrahim Ceylan, sağlık kurulu başkanının Aytekin Aykın, hukuk kurulunun Ayşe Fert Dökmeci, İsmail Hakkı Civelekler, sosyal
hizmetler ve halkla ilişkiler başkanının Mulla Şahbaz, iktisadi işler kurulu başkanının Ömer Çetintaş, federasyon temsilcisinin Harun Adıgüzel, reklam komisyonunun Mustafa Şeker ve Cem Güven, danışma kurulunun Dündar Ünlü, Ahmet Sivri ve Ekrem Birsen, genel sekreterin Erdal Şahbaz olduğunu sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com