Kötü koku saha kapattı!

Kötü koku saha kapattı!
Rize'de oynanması planan amatör maç, kötü koku yüzünden ertelendi

Rize'de bugün oynanması planlanan amatör maç, ağır çöp kokuları yüzünden maçın hakemi tarafından ertelenirken, sahanın kötü kokular giderilinceye kadar futbol müsabakalarına kapatıldığı belirtildi.

Rize'de 2. Amatör Küme'de bugün Salarha Sahası'nda Salarhaspor ile Çayeli Haytef Spor arasında oynanması planlanan müsabaka maçın hakemi Osman Tüfekçi tarafından saha dışından gelen kötü kokular ve martı tüyleri gerekçe gösterilerek ertelendi. Maçın hakemi tuttuğu tutanak ile sahayı koku gidene kadar futbol müsabakalarına kapatma kararı aldı.

Maçın orta hakeminin aldığı karar, her iki takım yöneticilerini ve oyuncularını rahatsız etti. Salarhaspor Kulübü Başkanı Bünyamin Arslan yaptığı açıklamada, "Saha dışında bataklık bir araziyi halkın hizmetine kazandırmak için çöp ile dolgu yapılıyor. Burada bir kötü niyet yok. Her iki takımda kokuya rağmen maça çıkmaya hazırdık. Ancak hakem tamamen kendi insafını kullanarak maçı erteledi. Koku gidene kadar da bu sahayı futbol müsabakalarına kapattı. Biz artık kendi sahamızda maç yapamayacağız. Bu karar bizi mağdur etti" dedi.

Salarhasporlu futbolcu Olcay Bakır ise yaptığı açıklamada, "Biz maça hazırdık. Bu karar konsantrasyonumuzu bozdu. Biran önce kokunun giderilerek sahamızın müsabakalara açılacağını umuyoruz" diye konuştu.

Karara imza atan maçın hakemi Osman Tüfekçi ise konuyla ilgili olarak açıklama yapmaktan kaçındı. Salarha Sahasının bitişiğinde bulunan bataklık arazinin çevre belediyelerin çöpleri ile doldurularak spor tesisi yapılmak üzere imara kazandırılmak istendiği, havaların ısınması ile son günlerde bu alandan çevreye kötü kokular yayıldığı öğrenildi. Salarha Sahası'nın da aynı şekilde çöp dolgusu ile elde edilen arazi üzerinde yapıldığı belirtildi. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com