Köy muhtarlarına bilgilendirme toplantısı

Köy muhtarlarına bilgilendirme toplantısı
Uşak Köylerini Kalkındırma Derneği tarafından köy muhtarlarına faiz indirimli kredi konusunda bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Uşak Köylerini Kalkındırma Derneği tarafından köy muhtarlarına faiz indirimli kredi konusunda bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Öğretmen evinde düzenlenen toplantıya İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun, İl Genel Meclisi Üyeleri Mehmet Atasorkun ve Verdi Cengiz'in yanı sıra konuşmacı olarak İl Tarım Müdür Yardımcısı Ali Selvi ve Ziraat Bankası yetkileri ile Köy Muhtarları katıldı. Toplantıda konuşan Tarım İl Müdür Yardımcısı Ali Selvi Uşak'ta 16 Bin 842 adet hayvancılık işletmesi ve 90 Bin adet büyükbaş hayvan bulunduğunu kaydetti.
Uşak'ta ki et üretiminde elde edilen gelirler hakkında da bilgi veren Selvi, “İlimizde kırmızı et üretiminden 119 milyon TL, beyaz et üretiminden 155 milyon TL, süt ürünlerinden 125 milyon TL, bal, peynir, yağ, deri gibi diğer hayvancılık ürünlerinden 84 milyon TL, olmak üzere 485 milyon TL yıllık girdi sağlanmaktadır. Bu rakam toplam tarımsal üretim değerinin yüzde 47'sini oluşturmaktadır. Devam eden hayvancılık yatırımları ve faizsiz kredi olanakları sayesinde ilimizde önümüzdeki 3-5 yıl içersinde toplam tarımsal üretim değeri içersinde hayvancılığın payı yüzde 60'lara taşımak mümkün olacaktır” dedi.
Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerince Tarımsal Üretime dair Faizli Yatırım ve İşletme Kredileri hakkında bilgi veren Selvi, “Bakanlar Kurulu kararı gereğince süt sığırcılığında yatırım kredisinde yüzde 60 olan faiz indirimi yüzde 100, Damızlık Etçi Sığır Yetiştiriciliği, Büyükbaş ve Küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinde yüzde 50 olan faiz indirimi yüzde 100'e ve Büyükbaş Hayvan Besiciliği işletme kredisinde yüzde 50 olan faiz indirimi yüzde 100' çıkartılmıştır. Banka ve Tarım Kredi Kooperatiflerince bir gerçek ve tüzel kişiye hayvansal üretim konusunda 77 Milyon 500 TL, Büyükbaş hayvan besiciliği konusunda 3 milyon TL'ye kadar kredi verilecektir. Kredilerin vadesi 2 yılı ödemesiz 7 yıldır” diye konuştu.
Ziraat Bankası yetkilileri ise yatırımcıların uygulayacağı prosedürler ve bankanın kredi olanakları hakkında bilgi verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com