Köy okulundan uluslararası başarı

Köy okulundan uluslararası başarı
Türkiye Teknoloji ve Tasarım Merkezi tarafından bu yıl 6. düzenlenen Uluslar arası Tasarım Olimpiyatlarına sulu boya paleti projesiyle katılan Kütahya Simav'a bağlı Dağardı İlköğretim Okulu öğrencileri Ayşenur Güngör ve Hörü Soydan köye altın madaly

Türkiye Teknoloji ve Tasarım Merkezi tarafından bu yıl 6. düzenlenen Uluslar arası Tasarım Olimpiyatlarına sulu boya paleti projesiyle katılan Kütahya Simav'a bağlı Dağardı İlköğretim Okulu öğrencileri Ayşenur Güngör ve Hörü Soydan köye altın madalya ile döndü.
Türkiye Teknoloji ve Tasarım Merkezi tarafından bu yıl 6. düzenlenen Uluslar arası Tasarım Olimpiyatlarına sulu boya paleti projesiyle katılan Kütahya Simav'a bağlı Dağardı İlköğretim Okulu öğrencileri Ayşenur Güngör ve Hörü Soydan köye altın madalya ile döndü. 28 ülke, Türkiye'den 73 il, 51 lise, 42 ilköğretim okulu ve 13 üniversitenin 6 bin projeyle katıldığı Uluslar arası Tasarım Olimpiyatlarından altın madalya ile dönen öğrencileri sırasıyla Simav İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi, Kaymakam Cengiz Horozoğlu, Belediye Başkan Vekili Zehra Akay makamlarında kabul ederek tebrik etti.
Sulu Boya Paleti isimli projeleriyle katıldıkları Uluslar arası Tasarım Olimpiyatında altın ödülünün yanı sıra 3 bin 500 lira para ödülü alan öğrencilerin danışman öğretmeni Gültekin Gürkan, öğrencilerin projeleriyle hayallerini gerçeğe dönüştürdüklerini bildirdi.
Altın madalya sahibi öğrencileri Ayşenur Güngör ve Hörü Soydan'ın babalarının hayatlarını inşaat ustalığı yaparak kazandığına dikkat çeken Dağardı İlköğretim Okulu Danışman Öğretmeni Gültekin Gürkan, öğrencilerinin bilgi ve teknolojiyi insanların faydasına kullandıklarını kaydetti.
Öğrencileri makamında kabul ederek tebrik eden Simav Kaymakamı Cengiz Horozoğlu,” Gençlerimizin doğru eğitim almalarını sağlayıp, doğru alanlara kanalize edersek, bizim onlara bıraktığımız Türkiye'den daha iyi bir Türkiye'yi geleceğe bırakacaklardır.” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com