Köy yolunda onarım

Köy yolunda onarım
Kütahya merkeze bağlı İnli ve Çobanlar köyleri arasındaki yolda heyelan ve çeşitli nedenlerle oluşan bozulmaların giderilmesi için onarım ve yeni güzergah açma çalışması başlatıldı.

Kütahya merkeze bağlı İnli ve Çobanlar köyleri arasındaki yolda heyelan ve çeşitli nedenlerle oluşan bozulmaların giderilmesi için onarım ve yeni güzergah açma çalışması başlatıldı.
İl Genel Meclisi üyesi Remzi Günay, yaptığı yazılı açıklamada, meclis üyesi Seyit Ömer Durmuş ile söz konusu yolda sürdürülen çalışmalarını incelediklerini bildirdi.
İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün teknik ekiplerince yapılan inceleme sonucu yolun bir bölümünün terk edilerek ulaşımın yeni belirlenen güzergah üzerinden sağlanması amacıyla çalışma başlatıldığını anımsatan Günay, şunları kaydetti:
''Merkeze bağlı İnli ve Çobanlar köylerimizin ulaşımını sağlayan yol, aynı zamanda sekiz köyün istifade ettiği çift taraflı bir grup yoludur. Bu yol aynı zamanda Frig turizm bölgesi içinde yer aldığı gibi, Bayat ve Çobanlar bölgesi yayla turizmine de açıktır. Yoğun kar ve yağmurlar nedeniyle İnli-Çobanlar arası yolun önemli bir bölümünde heyelan ve bozulmalar oluşmuş, ulaşımda güçlükler yaşanmıştır. Programda olmamasına rağmen önem ve aciliyeti nedeniyle konu İl Genel Meclisinde ele alınmış, İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri teknik ekiplerince yapılan inceleme sonucu mevcut yolun kullanılamayacağı ve yeni bir güzergah belirlenerek ulaşımın buradan sağlanması için çalışma başlatılmıştır. İnli ve Çobanlar köylerimizin de istifade ettiği bu yol, Bayat'tan başlayıp merkez Kırgıllı Mahallesi'ne, öte yandan Merkez Organize Sanayi Bölgesine kadar ulaşımı sağlayan çift taraflı grup yolu hüviyetindedir. İl Özel İdaresi ekipleri yoğun kış şartları başlamadan yolun ulaşıma açılması için çalışmalarını sürdürmektedir.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com