Köy ziyaretleri sürüyor

Köy ziyaretleri sürüyor
AK Parti Uşak Milletvekili Nuri Uslu ve İl Başkanı Hilmi Alper, Güneli ve Karakuyu köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti, muhtarların taleplerini yerinde inceledi.

AK Parti Uşak Milletvekili Nuri Uslu ve İl Başkanı Hilmi Alper, Güneli ve Karakuyu köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti, muhtarların taleplerini yerinde inceledi.
AK Parti İl Teşkilatı tarafından bir süre önce başlatılan köy ziyaretleri kapsamında Güneli ve Karakuyu köylerine düzenlenen gezilere Milletvekili Nuri Uslu, İl Başkanı Hilmi Alper, İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun, Merkez İlçe Başkanı Nuri Demir ve AK Parti'nin il yönetimi katıldı. Köylüler tarafından davul zurna ile karşılanan AK Partililer kahve toplantıları düzenleyerek vatandaşlarla sohbet etti. AK Partililer ziyaretlerde “Demokratik Açılım Süreci” adlı kitap dağıtarak proje hakkında köylüleri de bilgilendirdi.
Öğle saatlerinde Güneli köyüne giden AK Parti heyeti, kahve toplantısının ardından muhtarın taleplerini yerinde inceledi. Köylüler ve Güneli Muhtarı, eski okul binasının düğün salonu olarak inşa edilmesini istediklerini belirterek destek istedi. Milletvekili Nuri Uslu, gerekli desteği vereceklerini söyledi. Daha sonra Karakuyu köyüne geçen AK Partililer burada davul zurnayla karşılandı. Köylülerin coşkulu karşılaması nedeniyle moral bulan AK Parti heyetine yıllar önce köylüler tarafından bestelenen bir türkü de dinlettirildi. Yıllar önce bestelenen türkünün sözleri köye yapılmayan hizmetlerin özleminden oluşması dikkat çekerken Milletvekili Nuri Uslu, kendi dönemlerinde yapılan hizmetlerle bu türkünün anlamını yitirdiğini ve köylülerden 7 yıllık yeni dönem için türkü bestelemelerini istedi. Karakuyu köyünün Uşak'ın nüfusu en fazla köylerden biri olduğuna dikkati çeken Uslu, “ Biz sizlere hizmet için köy köy geziyoruz. Sadece seçimden seçime ayağınıza gelmiyoruz. Taleplerinizi sıkıntılarınızı dinlemek için teşkilatımızla birlikte buralara geliyoruz. Hem yapılan hizmetleri görme fırsatımız oluyor hem de köyün ihtiyaçlarını yerinde görüp gerekli çalışmayı hızlı bir şekilde başlatıyoruz”dedi.
AK Parti İl Başkanı Hilmi Alper ise teşkilat olarak gitmedikleri köy, girmedikleri ev bırakmayacaklarını ifade ederek, şunları söyledi; “Her hafta sonu köy ziyaretleri düzenleyerek köylümüzün ayağına gidiyoruz. Bazı gezilerimizi ilgili kurum müdürlerini de katılıyor. Köylünün sorunlarını ve taleplerini hep birlikte dinleyip sorunları ilgili müdürler de birinci ağızdan öğreniyor. Köylülerde taleplerini hiçbir aracı olmadan ilgili kurumların başındaki yetkililere iletiyor. Teşkilat olarak biz muhtarlarımızla bir toplantı yaptık ve sonrasında yollara düşüp verdiğimiz sözün arkasında olduğumuzu gösterdik. Uşak il genelinde gitmedik köy, çalmadık kapı bırakmayacağız. Hizmet için çıktığımız bu yolda halkımızın gönlünü de kazanacağımıza inanıyoruz”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com