"Köydes gelirleri giderek azalıyor”

"Köydes gelirleri giderek azalıyor”
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Metin Deniz Savaş, partisinin il genel meclisi üyeleri ile birlikte düzenlediği basın toplantısında 29 Mart seçimlerinden buyana geçen 11 aylık dönemi değerlendirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Metin Deniz Savaş, partisinin il genel meclisi üyeleri ile birlikte düzenlediği basın toplantısında 29 Mart seçimlerinden buyana geçen 11 aylık dönemi değerlendirdi.
Metin Deniz Savaş parti binasında düzenlediği basın toplantısında çevre yolu, mikro kredi uygulamaları, Hamamboğazı Termal Tesisleri'nin durumu ve il özel idaresinin 5 yıllık stratejik planı ile özel idare bütçesi gibi konuları ele aldı. İl Özel İdaresi'nin 5 yıllık stratejik planının yetersiz olduğunu ve ilin gerçekleriyle örtüşmediğini ifade eden Savaş, idarenin 2010 yılı bütçesinin de yeteriz olduğunu iddia ederek bu bütçe ile hedeflenen çalışmaların gerçekleştirilmesinin imkansız olduğunu öne sürdü.
İl Başkanı Metin Deniz Savaş KÖYDES ödeneklerinin giderek azaldığını iddia ederek milletvekillerinin Ankara'da Uşak'ın haklarını koruyamadığını öne sördü. Başkan Savaş KÖYDES yatırımları ile ilgili şunları söyledi; “Uşak İl Özel İdaresi'nin KÖYDES gelirleri her yıl azalmaktadır. Merkez ilçeye ait KÖYDES rakamları yıllara göre şöyledir; 2005 yılında bir milyon 584 bin TL olan KÖYDES gelirleri 2006 yılında 3 milyon 176 bin TL'ye 2007 de 5 milyon 108 TL'ye çıkarken 2008 yılında bu rakam bir milyon 622 bine ve 2009 yılında da bir milyon 067 bin TL'ye kadar düştü. 2010 yılında ise 2 milyon 500 bin TL ayrılmıştır. 2010 yılı için ayrılan bu rakamın ne kadarının ilimize gönderileceği de belirsizdir. 2005 ile 2009 arasında KÖYDES kapsamında 12 milyon 559 bin TL ayrılmıştır. Uşak'ın gelirleri düşerken Ankara'da ilin hakları milletvekillerince yeterince aranmıyor. İlimiz Ankara'da yeterince temsil edilemiyor”
İl Genel Meclisi Üyesi Uğur Avcı ise “ İl Genel Meclisi'nde karar alma makamlarının tamamı AK Partili üyelerden oluşuyor. Ama biz yapıcı bir muhalefet yapıyoruz. Mayıs ayında 5 yıl için yapılması gereken çalışmaları gündeme getirdik. İlimizde toplam 244 köy var. Köylerimizin tamamının eşit hizmet almasını talep ettik. Uşak'ın gerçeklerine uygun hazırlanmadığı için stratejik planı idare mahkemesine taşıdık. Plan meclisten oy çokluğu ile geçmişti. Biz bu planın yetersiz olduğunu ve ilin gerçekleriyle örtüşmediğini düşünüyoruz. 2010 yılı özel idare bütçesinin de yetersiz olduğunu düşünüyoruz. Bu bütçe ile hedeflenen hizmetlerin yapılacağına inanmıyoruz. Bu nedenle ek bütçe yapılması gerekiyor”dedi.
İl Genel Meclisi Üyesi İbrahim Cevher, de toplantıda şunları söyledi; “Bölgemizde çevre yolu bulunmayan tek il Uşak. AK Partililer çevre yolunun kentin güneyinde yapılmasına karşı çıkıyor. Mecliste olumsuz görüş verdiler. Çevre yolunun güneyden geçmesini karşı çıkanlar kentin gelecek 10 yılını heba etmişlerdir”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com