KÖYDES ile yolu suyu olmayan köy kalmadı

KÖYDES ile yolu suyu olmayan köy kalmadı
Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, Kütahya'nın köylerinde son 7 yılda kanalizasyon ve fosseptik sorunlarının yüzde 91.2'sinin çözüldüğünü bildirdi.

Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, Kütahya'nın köylerinde son 7 yılda kanalizasyon ve fosseptik sorunlarının yüzde 91.2'sinin çözüldüğünü bildirdi.
Nazlı, yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti Merkez İlçe Başkanlığının Muhtarlar 4. Bölge Toplantısının, Seyitömer beldesinde, Seyitömer Belediye Başkanı Fahrettin Eren, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Abdullah Atasever, İl Genel Meclisi üyeleri Seyit Ömer Durmuş, Remzi Günay, Musa Yılmaz, Ak Parti Merkez İlçe Başkan Yardımcıları Yusuf Atay, Ramazan Yay, Musa Ölmez, AK Parti Seyitömer Belde Başkanı Ramazan Alp, Kıranşeyh, Mahmudiye, Karsak, Sulu, Darıca, Eynegazi, Körpe, Eskiyüreğil, Elmacık, Sünnetyenice, Kınık, Kızık, Ayvalı ve Arslanlı köyleri ile Seyitömer beldesinin üç mahallesinin muhtarlarının katılımıyla gerçekleştirildiğini belirtti.
Son 7 yılda ülke genelinde ve ilde önemli hizmetler yapıldığına işaret eden Nazlı, şunları söyledi:
''Hükümetimizin köylerimize yönelik olarak hayata geçirdiği Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı projesi olan KÖYDES ile yolu ve suyu olmayan köyümüz kalmadı. Kütahya'nın köylerinde son 7 yılda kanalizasyon ve fosseptik sorunlarının yüzde 91.2'si çözüme kavuşturuldu.
Bundan sonraki hedeflerimiz tarımsal, hayvansal ve sulama alanındaki çalışmalarla köylerde yaşayan insanlarımızın refah ve gelir seviyesini yükseltmektir. Bu amaçla İl Genel Meclisi olarak kararını aldığımız ve İl Özel İdaresinin kaynak ve hizmetleri ile 2009'da 16 sulama projesini hayata geçirdik.
Bu yıl ise 5 adet gölet, 6 adet yağmurlama sulama tesisi, 3 adet göletten kapalı sistem ile sulama tesisi ve 2 adet yer üstü sulama tesisi olmak üzere 16 projeyi köylümüzün hizmetine sunacağız.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com