KÖYDES yatırım çalışmaları devam ediyor

KÖYDES yatırım çalışmaları devam ediyor

Kütahya'nın Altıntaş ilçesi 2011 yılı içerisinde KÖYDES'ten toplam 660 bin 319 TL ödenek aldı. Ayrılan ödenek ilçede yol ve içme suyu sorunlarına harcandı.
KÖYDES yatırımları çerçevesinde 2011 yılı için ayrılan 660 bin 319 TL ödenek ile Altıntaş'ta birçok yol ve içme suyu yatırımı gerçekleştirildi. Ödeneğin 345 bin 319 TL'lik kısmı yol çalışmalarına ayrılırken geri kalan kısım ise ilçeye bağlı köylerdeki içme suyu çalışmalarına harcandı.
KÖYDES yatırımları kapsamında içme suyu çalışmaları için ise için 315 bin TL ayrıldığı bildirildi. Ayrılan bu ödenek ile de ilçeye bağlı Erenköy'e 120 m., Kuyucak Köyüne 160 m. Sadıkkırı Köyü'ne 170 m olmak üzere toplam 3 adet sondaj, Aykırıkçı ve Alibey Köylerinde bulunan 2 adet ayaklı deponun tamiri yapıldığı kaydedildi. Ödeneklerle ayrıca Kuyucak Köyü'ne 1 adet betonarme 100 m³ ayaklı depo ve terfi hattı, Sevdiğin Köyü'ne 1 adet 100 m³ betonarme gömme depo ve terfi hattı, depo dönüşü yapımı işlerinin devam ettiği belirtilerek devam eden işlerin yılsonuna kadar tamamlanacağı bildirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com