“KÖYDES'e Ek Ödenek Geliyor”

“KÖYDES'e Ek Ödenek Geliyor”
KÖYDES projeleri kapsamında, il genelinde yılbaşından bu yana uygulanan projelere ve ihtiyaç duyulan yeni çalışmalara destek anlamında, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in ek ödenek müjdesi verdiğini söyledi...

Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, KÖYDES projeleri kapsamında, il genelinde yılbaşından bu yana uygulanan projelere ve ihtiyaç duyulan yeni çalışmalara destek anlamında, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in ek ödenek müjdesi verdiğini söyledi.
Nazlı, yaptığı açıklamada, “Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek, bir süre önce ilimize bir ziyaret gerçekleştirmiştir. Çeşitli ziyaretler gerçekleştirmiş, vatandaşlarla sohbet etmiş ve Kütahya'nın sorunları hakkında ilgili yetkililerden bilgi almıştır. Türkiye'nin kalkınma hamlelerini daha iktidara gelmeden planlayan AK Parti, Türkiye'yi yönetme yetkisini aldıktan sonra bu konudaki kararlılığını icraatlarıyla göstermiştir. Yapılan yasal düzenlemelerde hizmetin halka en yakın yönetim birimi olan yerel yönetimler tarafından yürütülmesi, bürokrasi azaltılarak vatandaşların hayatının kolaylaştırılması, kararların alınmasında yerel düzeyde katılımın sağlanması, kamu kaynaklarının etkili, verimli ve tasarruflu kullanılması gibi temel ilkeler esas alınmıştır. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın'ın 'Yolsuz ve Susuz Köy Kalmayacak' sözüyle başlayan, Köylerin Alt Yapısının Desteklenmesi Projesi (KÖYDES) ile hükümetimiz dönemiyle yaşanan altın yılların en önemli projelerinden biri olmuştur. Ve KÖYDES, Cumhuriyet tarihimizin bu anlamda uygulamaya konan en kapsamlı projesidir. KÖYDES kapsamında 2010 yılında İlimize tahsis edilen ödenek 3,7 Milyon TL idi. Çalışmalarımızı ve projelerimizin bir kısmını gelen bu ödeneğe göre yapmıştık ve şu anda bu projelerin sahada uygulaması yapılmaktadır. 17 Temmuz'da İlimizi ziyaret eden Maliye Bakanımız Mehmet ŞiMŞEK verdiği müjde bizleri rahatlatmıştır. Gelecek olan ödenekle 2010 ödeneği 7,5 milyon TL'ye çıkacaktır. Böylece öncelikli olarak yol ve su çalışmalarında kullanılacak bu ödenek Merkez ve İlçelerimize her zaman olduğu gibi nüfus yoğunluğu ve aciliyet gerektiren projelere göre tahsisatı yapılacaktır. Bizim gayret ve hedefleriniz halkımızın ihtiyacı olan hizmetleri nasıl gerçekleştirebiliriz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com