Köye yeni su deposu

Köye yeni su deposu
Kütahya’nın Altıntaş ilçesine bağlı Oysu köyünde, Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yaptırılan su deposu hizmete sunuldu.

Altıntaş Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından Haziran ayında ihaleye çıkılan ve özel bir firmaya ihale edilen Oysu Köyü su deposu çalışması tamamlanarak hizmete açıldı.

100 metreküp hacimli su deposunun açılışına katılan Altıntaş Kaymakamı Ahmet Güneri, yapımı tamamlanarak hizmete giren su deposunun köy halkına hayırlı olması temennisinde bulundu. Kaymakam Güneri burada yaptığı konuşmasında şunları söyledi; İçişleri Bakanlığımızca 2005 yılında Köy Altyapısını Destekleme (KÖYDES ) projesi başlatılmıştır. Bu projeyle, kırsal altyapının önemli unsurları olan yol, su ve kanalizasyon ile tarımsal sulama gibi temel altyapı sorunlarına önemli katkılarda bulunulması hedeflenmektedir. Kırsal alanlarda yaşam kalitesinin yükselmesini sağlayacak temel fiziki altyapı hizmetlerinin tamamlanmasının amaçlandığı KÖYDES projesi kapsamında, en büyük köylerimizden biri olan Oysu Köyümüze yapılan su deposu yeterli olmadığı için 100 metreküp su deposu inşaatını tamamladık. Köyümüze hayırlı uğurlu olsun. Köyümüz artık daha sağlıklı içme suyuna kavuşacak” diye konuştu.

Açılışa Altıntaş Kaymakamı Ahmet Güneri, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Murat Koyak, İl Genel Meclisi Üyeleri İdris Demir ve Sadettin Koşmaz, Köylere Hizmet Götürme Birliği ve Sosyal Yardımlaşma Vakıf Müdürü Muzaffer Emre, Yazı İşleri Müdürü Engin Zihni Sürücüoğlu, İlçe Nüfus Müdürü Ayhan Yeşilpınar, İlçe Tarım Müdürü Şinasi Özkan, Tapu Müdürü Metin Uludağ, Köy Muhtarları ve köy halkı katıldı. (VİK)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com