Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclis Toplantısı

Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclis Toplantısı
Kütahya Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclisinin olağan toplantısı yapıldı.

Kütahya Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği Meclisinin olağan toplantısı yapıldı.
Halk Eğitimi Merkezinde Vali Yardımcısı Metin Selçuk başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, AK Parti İl Başkanı Kamil Saraçoğlu, İl Genel Meclisi üyeleri Seyit Ömer Durmuş, Musa Yılmaz ve Remzi Günay ile merkeze bağlı 110 köyün muhtarları katıldı.
Nazlı, toplantıda yaptığı konuşmada, il genelinde 6 yıl önce 381 olan asfalt yolu bulunan köy sayısının geçen yıl sonunda 474'e yükseldiğini bildirdi.
Bu yıl asfalt yol yapılacak köylerle bu sayının 500'e çıkarılacağını ve asfalt yolu olmayan köyün kalmayacağını ifade eden Nazlı, şöyle konuştu:
''İçme suyu sorunu olan köyümüz kalmadı. 2003'te Kütahya'da 542 köyün sadece 131'inde kanalizasyon şebeke hattı mevcut iken geçen yıl sonunda 467 köyümüze kanalizasyon götürülmüş durumdadır. Bugüne kadar 480 köyümüze 980 bin metre kare kilit taşı döşenmiştir. İl genelinde yaklaşık 100 köyde çocuk oyun alanı yapılmıştır. 30 bin dönüm alan sulamaya açılmıştır. 2003-2009 arasında çiftçi ve üreticilerimize 230 milyon lira destekleme ödenmiştir.''
Daha sonra yapılan seçimle Birlik Encümeni üyeliklerine, İl Genel Meclisinden Başkan Kamil Saraçoğlu ve üye Seyit Ömer Durmuş, muhtarları temsilen Ömer Demirtaş ve Kemal Güven getirildi. Birlik Plan ve Bütçe Komisyonuna Kamil Saraçoğlu, Seyit Ömer Durmuş, Hüseyin Cengiz, Kamil Eray, Eşref Ölmez, İhale Komisyonu yedek üyeliğine Emine Ünal seçildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com