Köylere Hizmet Götürme Birliği Olağan Meclis Toplantısı yapıldı

Köylere Hizmet Götürme Birliği Olağan Meclis Toplantısı yapıldı
Kütahya Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliğinin Olağan Meclis Toplantısı, Halk Eğitim Merkezi Salonunda Vali Yardımcısı Metin Selçuk'un başkanlığında, İl Genel Meclis Başkanı M. Şükrü Nazlı, İl Genel Meclis üyeleri Kamil Saraçoğlu, Seyitömer D

Kütahya Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliğinin Olağan Meclis Toplantısı, Halk Eğitim Merkezi Salonunda Vali Yardımcısı Metin Selçuk'un başkanlığında, İl Genel Meclis Başkanı M. Şükrü Nazlı, İl Genel Meclis üyeleri Kamil Saraçoğlu, Seyitömer Durmuş, Musa Yılmaz, Emine Ünal ve Remzi Günay ile merkez İlçeye bağlı köylerin muhtarlarının katılımıyla yapıldı.
Toplantıda bir konuşma yaparak İl Genel Meclisinin çalışmaları hakkında bilgi veren İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, 'İl Genel Meclisimizin göreve geldiği 2004 yılı yerel seçimlerinden bugüne kadar 6 yıllık süreçte; İl Özel İdaremizin araç-makine ve çalışma imkânları ile iş gücü arttırılmış, Genel sekreterlik ve yeni birimler kurularak yeniden yapılanmış, her yıl bütçesinden karşıladığı mali kaynaklardan, İlimiz köylerinin yol, içme suyu gibi ihtiyaçları büyük ölçüde karşılanmış ve köylerimizin modern bir görüntüye kavuşması için köy alt yapı yatırımlarına büyük hız verilmiştir. İçme suyunda yüzde 100 oranında tüm köylerimiz şebekeli tesise kavuşmuştur. Merkez İlçe başta olmak üzere tüm köylerimizde su analizleri yaparak, sağlıklı içme suyu temin edilmiş bir yandan içme suyu depolarına klorlama cihazı takma çalışmaları başlatılmıştır. Kanalizasyon da İl genelinde yüzde 93 seviyesine geldik. Merkez İlçede sadece 14 köyümüzde kanalizasyon yok. Ancak bu köylerde başka nedenlerle yapılamamakta. Önümüzdeki süreçte belediyelerle iş birliği yaparak bu sorunları da çözmeyi planlıyoruz. Yol konusunda 2003 yılı sonunda bin 614 kilometrelik asfalt yolumuz mevcut iken 2009 yılı sonunda bu rakam 2134 km'ye yükseldi. 2011 yılı sonuna kadar belirli nüfusun üzerinde hiçbir köyümüz asfaltsız kalmayacak. Merkez İlçede sadece 8 köyümüzde 50 km uzunluğunda asfaltsız köyümüz kaldı. Bu köylerimizde çalışmalar devam ediyor. Sulama hepimizin üzerinde önemle durduğu bir konu. Son 6 yılda 68 adet yeni tesis kazandırdık. Her yıl kendi öz kaynaklarımızla yaklaşık 4 milyon TL yatırım yapıyoruz. Verimli arazilerimizi suyla buluşturuyoruz. Tarımda ise Kırsal Kalkınma destekleri kapsamında Tarım Bakanlığı ile işbirliği yaparak projeler hayata geçiriyoruz. Köylerde geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlayan çiftçilerimize sulama yatırımlarımız yanında her yıl bütçemizden ayırdığımız kaynaklarla fidan, tohumluk vb. destekler sağlıyoruz. Gelir arttırıcı projelere öncülük ediyoruz. Hayvancılığın İlimizde gelişimine hız kazandıracak büyük bir proje olan Tarım Kredi Kooperatifinin Kırgıllı köyüne kuracakları tesise öncülük ettik.
Sözleşme aşamasında olan bu proje tüm Kütahya'da hayvancılığa ışık tutacak bilimsel yöntemleri kullanarak nasıl daha verimli bir üretim yapılabileceğini öğretecek. Sonuç olarak, İl Genel Meclisimiz, Kütahya halkının kendilerine yüklediği sorumluluğun bilinciyle faaliyetlerini yürütmektedir.
Yerel bir parlamento niteliğinde olan Meclisimiz İlimizin her alanındaki sorun ve eksikliklerini tespit edip, tartışmaya ve çözüm üretmeye çalışmaktadır. Hedefimiz İlimizin gelişmişlik düzeyini, insanımızın yaşam kalitesini yükseltmektir. Millete hizmet yolunda bize durmak yok, bize duraklamak yok” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com