Köylere su tankeri dağıtımı

Köylere su tankeri dağıtımı
Orman Genel Müdürlüğünün orman yangınları ile mücadele edilmesi için köylere tahsis ettiği su tankerlerinden 8'i, Kütahya'da dağıtıldı.

Orman Genel Müdürlüğünün orman yangınları ile mücadele edilmesi için köylere tahsis ettiği su tankerlerinden 8'i, Kütahya'da dağıtıldı.
Kütahya Orman Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, daha önce Sarıot, Erikli, Katrandağı, Lütfiye, Orhanlar ve Çakıllı köylerinde konuşlandırılan 6 adet 2,5 tonluk su tankerlerine ilave olarak Genel Müdürlükçe gönderilen 8 adet 2,5 tonluk su tankerlerinin Yüğlük, Hamur, Koyunoba, Yağmurlu, Karakişi, Yenikent, Uzunçam ve Kırık köylerinde konuşlandırılmak üzere köy muhtarlıklarına teslim edildiği bildirildi.
Traktör kuyruk miline bağlı olarak çalışan 2,5 tonluk su tankerleri ile gerek orman yangınlarına gerekse kırsal alan yangınlarına daha erken müdahale edilerek yangınların büyümesinin önüne geçilmesinin hedeflendiği ifade edilen açıklamada, şöyle denildi:
''Orman yangınlarının söndürülmesinde özellikle ilk müdahalede orman köylülerimizin katkısının büyük olduğu gerçeği göz önünde bulundurularak, ilk müdahale, arazöz ve söndürme ekiplerimizin yangın mahalline ulaşana kadar köylülerimizin bu su tankerleriyle yapacağı müdahaleler, orman yangınlarının büyümeden söndürülmesini sağlayacak. Su tankerlerini teslim alan muhtarlarımız köylerinde konuşlandırılacak olan su tankerleri sayesinde orman yangınlarının ve kırsal alan yangınlarının söndürülmesinde daha etkili olacaklarını belirterek, memnuniyetlerini ifade etti.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com