Köylere tanker dağıtıldı

Köylere tanker dağıtıldı
Kütahya Simav'da Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Kaymakam Yüksel Ünal, 7 köye yangın söndürme tankeri dağıttı.

Kütahya Simav'da Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Kaymakam Yüksel Ünal, 7 köye yangın söndürme tankeri dağıttı.
Özel İdare Makine Parkında düzenlenen törene Orman İşletme Müdürü Enver Yıldırım, Özel İdare Müdürü Mustafa Turan, İl Genel Meclisi üyeleri Ali Osman Ergün, Mehmet Karaca, Hüseyin Kalaycık, Köylere Hizmet Götürme Birliği yönetim kurulu üyeleri ile ilgili köy muhtarları katıldı.
Kaymakam Yüksel Ünal, tanesi 5 bin liraya mal olan tankerleri verdikleri Çakırlar, Başkonak, Kızılcık, Ihlamur, Pulluca, Bademli ve Ortaca köylerinin ilçenin hem en uç, hem de yangın açısından riskli bölgeler olduğunu, köy seçimde bu faktörlerin önemli rol oynadığını söyledi.
Simav'ın Kütahya'nın ilçeleri arasında her zaman öncü bir ilçe olduğuna dikkat çeken Kaymakam Ünal, 2,5 ton su kapasiteli yangın tankerlerinden köylülerin yangın söndürme faaliyetleri dışında tarımsal amaçları için de yararlanabileceklerini bildirdi.
Tanker üzerinde 25 metrelik 4 adet olmak üzere 100 metre uzunluğunda hortum ve bir adet lansın mevcut olduğunu ifade eden Kaymakam Ünal,” Tankerlerin her birinde 170 santimetre uzunluğunda basınçlı yol sulama ve temizleme fıskiyesi de mevcuttur. Muhtar arkadaşlarımız tanker üzerindeki bu aparatlar sayesinde özellikle yaz aylarında cadde ve sokaklarını sürekli sulayarak temiz tutmaya özen göstereceklerdir” şeklinde konuştu.
ÇİFTÇİLERE “ANIZ YAKMAYIN” UYARISI
Tanker dağıtımında emeği geçen herkese teşekkür eden Kaymakam Yüksel Ünal, tankerlerin devreye girmesiyle orman yangınları konusunda içlerinin biraz daha rahat olacağını ifade etti. Ünal, 'En önemli konu, yangınların önüne geçmektir. Tankerlerin dağıtımı Köyleri Hizmet Götürme Birliğimiz tarafından uygun görülmüştür. Bu tankerler, yangınla mücadele yanında köyün diğer ihtiyaçları için de kullanılabilecektir' dedi. Anız yakma konusunda çiftçilere uyarılarda da bulunan Ünal, bunun, topraktaki organizmaları öldürdüğünü söyledi. Konuşmaların ardından tankerler, Kaymakam Yüksel Ünal ve diğer protokol üyeleri tarafından köy muhtarlarına dağıtıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com