"Köyleri tek tek gezip kilitli paarke taşlarının döşenip, döşenmediğini kontrol edeceğim"

"Köyleri tek tek gezip kilitli paarke taşlarının döşenip, döşenmediğini kontrol edeceğim"
Hisarcık ilçesinde Köylere Hizmet Götürme Birliğinin 2012 yılı olağan meclis toplantısı yapıldı.

Belediye Düğün Salonunda yapılan toplantıya Kaymakam Mehmet Sayın, İl Genel Meclis üyeleri ve 21 köy muhtarı katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan toplantıda, toplantı yeter sayısının olduğu tespit edildikten sonra gündem okundu.

Toplantının açılış konuşmasında muhtarların görev ve sorumluluklarına değinen Kaymakam Mehmet Sayın, “Özellikle Halifeler, Hamamköy ve Yenipınar köylerinde Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından verilen kilitli parke taşlarının aradan uzun bir zaman geçmesine rağmen muhtarlıklarca hala döşetilmediğini gördüm. Bu ayın sonunda tekrar bu köyleri ziyaret edip kilitli parke taşlarının döşetilip döşetilmediğini kontrol edeceğim. Ayrıca bazı köy girişlerine açığa çöp döküldüğünü gözlemledim. Hiç hoş olmayan bu görüntülerin derhal ortadan kaldırılması gerekiyor. Gördüğüm kadarıyla ilçemize bağlı köylerin alt yapı büyük ölçüde çözülmüş durumda.” dedi.

Muhtarlara yerine getirmedikleri görevler için kanuni işlem yapılacağı hususunda Köy Kanununun 11.16.38.41. maddelerinin okunduğu toplantıda Kaymakam Sayın, muhtarların yapılan işlerin kanunlara uygun şekilde olmasına dikkat etmelerini, ayrıca yapılacak ve yapılmayacak işlerin ayrımını yapmaları gerektiğinin altını çizdi.

Daha sonra gündem maddelerine geçildi. Gündem gereği Katip üyeliklere Güldüren Köyü Muhtarı Nurettin Keleş ve Karaağıl Köyü Muhtarı
Mustafa Korkmaz seçildiler.

Bu arada Köylere Hizmet Götürme Birliğin 2013 yılı tahmini gelir-gider bütçesi, 2013 Yatırım Planı ve Çalışma programı Meclise sunuldu.

Yukarı Yoncaağaç köyü ilave şebeke hattı işi değerlendirildi. (VİK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com