“Köylerimizde çocuk oyun parkları inşa ediyoruz”

“Köylerimizde çocuk oyun parkları inşa ediyoruz”
Uşak Valisi Özdemir Çakacak, İl Özel İdaresi tarafından köylerde sürdürülen çalışmaları yerinde incelemek üzere Sivaslı ilçesine bağlı Salmanlar, Samatlar, Kökez ve Budaklar köylerini ziyaret etti.

Uşak Valisi Özdemir Çakacak, İl Özel İdaresi tarafından köylerde sürdürülen çalışmaları yerinde incelemek üzere Sivaslı ilçesine bağlı Salmanlar, Samatlar, Kökez ve Budaklar köylerini ziyaret etti.

Köylülerin yoğun ilgisini gören Vali Özdemir Çakacak, köylerdeki ihtiyaçların yerinde tespit edilip gerekli çalışmaların yapılarak köylere en iyi hizmeti götürmeye çalıştıklarını söyledi. 2005 yılında başlatılan KÖYDES projesi ile köylerin içme suyu ve yol sorunlarının çözüldüğünü anlatan Vali Özdemir Çakacak, her köyde çocuk oyun grupları kurduklarını belirtti. Vali Çakacak'ın inceleme gezisine, İl Garnizon Komutanı Jandarma Albay İsmail Özcan, Sivaslı İlçe Kaymakamı Mehmet Levent Kepçeli, İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun, İl Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Atilla Arslan ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Ecemiş eşlik etti.
İnceleme gezisine Salmanlar köyünden başlayan Vali Özdemir Çakacak daha sonra Samatlar köyünde inşa edilen çocuk oyun parkının açılışını gerçekleştirdi. Park açılışında köylü kadınlarla ve çocuklarla bir süre sohbet eden Vali Çakacak, “İmkanlar dahilinde şehirlerimizde hangi imkanlar var ise köylerimizde de aynı imkanların olması için çalışıyoruz. Öncelikle köylerimizin alt yapı sorunlarını çözeceğiz. Su ve yol problemlerini çözdük. Köy konağı, kanalizasyon, çevre düzenlemesi, çocuk oyun parkları gibi yatırımları da hızlı bir şekilde yapıyoruz. Muhtarlarımıza işlemlerin daha kolay yapılabilmesi için bilgisayar dağıttık” dedi.
Daha sonra Kökez köy kahvesinde vatandaşlarla bir araya gelen Vali Çakacak, İl Özel İdaresi'nce köy içerisinde yapılan parke taşı döşeme işini de inceledi. Tüm köylerde mahalle aralarının parke taşı ile kaplanacağını da söyleyen Özdemir Çakacak, inceleme gezisini Budaklar köyünde tamamladı. Budaklar köyünde de köy kahvesinde vatandaşlarla sohbet edip onların sorunlarını dinleyen Çakacak, “Köy gezilerimiz devam edecek. İdaremizce yapılan yatırımları yerinde görmeye, vatandaşlarımızla sohbet etmeye ve eksiklikleri yerinde tespit etmeyi sürdüreceğiz” dedi.
Vali Çakacak köy gezilerinde çocuklara kitap ve çikolata dağıtarak gelecekle ilgili kendilerine hedef belirlemelerini istedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com