"Köylerimize 50 Milyonluk Yatırım Gerçekleştirdik"

"Köylerimize 50 Milyonluk Yatırım Gerçekleştirdik"
İl Genel Meclisi Başkanı M.Şükrü Nazlı ve İl Genel Meclisi Üyeleri Kütahya Merkez Turgutlar Köyünü ziyaret ederek köyün sorunları ile ilgili Turgutlar Köyü Muhtarı Hüseyin Kaya'dan bilgiler aldılar. Nazlı, burada yaptığı açıklamda son 6 yılda köylere

İl Genel Meclisi Başkanı M.Şükrü Nazlı ve İl Genel Meclisi Üyeleri Kütahya Merkez Turgutlar Köyünü ziyaret ederek köyün sorunları ile ilgili Turgutlar Köyü Muhtarı Hüseyin Kaya'dan bilgiler aldılar. Nazlı, burada yaptığı açıklamda son 6 yılda köylere yaklaşaık olarak 50 milyonluk bir yatırımın yapıldığını belirtti.

İl Genel Meclisi başkanı M.Şükrü Nazlı, Meclis Üyeleri Remzi Günay ve S.Ömer Durmuş ile birlikte, Kütahya Merkez Turgutlar Köyüne bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Nazlı, burada yaptığı açıklamada; 6 yılda köylere İl Özel İdaresi ve KÖYDES imkanlarıyla yaklaşık 50 Milyon TL yatırım yapıldığını söyledi.
Nazlı:“ AKP hükümetinin işbaşına gelmesiyle birlikte ülke genelinde bir gelişim, dönüşüm ve değişim yaşanmıştır. AKP iktidarı her alanda gerçekleştirdiği hizmetlerin odağına insan faktörünü yerleştirmiştir. Uzun yıllar ihmal edilen ve yeterince hizmet alamayan köylerimiz ve buralarda yaşayan insanımız hükümetimizin işbaşına gelmesiyle birlikte İl Özel İdarelerimiz ve KÖYDES imkanlarıyla layık oldukları hizmetleri almaya başlamıştır. Bu anlamda Kütahya'mıza baktığımızda yol, su ve kanalizasyon gibi alt yapı çalışmaları büyük ölçüde tamamlanmıştır. Artık, alt yapısı tamamlanan köylerimizde çevre düzenlemeleri yapıyor, meydan ve sokakları kilit taşları ile kaplıyor, çocuklarımız için çocuk oyun alanları kuruyoruz' dedi. Bundan sonraki çalışmlarında köylünün yaşam standartını yükseltmek için çaba göstereceklerini vurgulayan Nazlı, Son 6 yılda Kütahya'nın köylerine İl Özel İdare ve KÖYDES imkanlarıyla yaklaşık 50 Milyon TL'lik yatırımın yapıldığını belirterek, köylere sunulan bu hizmetlerin karşılığı olan bu kaynakların daha öncede devletin kasasında olduğunu hatırlatarak bu kaynakların daha önceki dönemlerde nereye aktığını merak ettiğini de vurguladı.
Turgutlar Köyü'nde önmli yatırımların yapıldığını belirten Nazlı konuşmasına şöyle devam etti:'Bugün Merkeze bağlı TURGUTLAR köyündeyiz. Bizler 'Hizmet Yerinde Görülür, Gidelim Görelim' düşüncesiyle her bir köyümüze gidiyoruz. Eskilerin yaptığı gibi seçimlere 6 ay kala gitmiyoruz. Turgutlar Köyümüze de son 6 yılda yapılan hizmetlere baktığımızda, köyün ortak kullanım alanlarının tamir ve bakımı, içme suyu depo ve şebeke yapımı, 2005'ten bu yana yaklaşık 5.500 m2 kilit taşı, şehir ulaşım yolunun asfaltlanması gibi birçok konuyu sizlerin hizmetine sunduk. Kütahya'mızın bütün köylerinde bu çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.
Turgutlar köyü muhtarı Hüseyin Kaya'da yaptığı konuşmada, İl Genel Meclisi Başkanı M.Şükrü Nazlı ve Meclis Üyeleri Remzi Günay ve S.Ömer Durmuş'u köylerinde görmekten büyük mutluluk duyduğunu belirterek, AKP hükümetine, Başbakan'a ve Kütahya Milletvekillerine bu güne kadar yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com