Köylülere trajikomik ceza!

Köylülere trajikomik ceza!
Yangına müdahale etmeyen 38 köylüye 270'er lira ceza kesildi.
CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Tekirdağ’ın Malkara İlçesi’ne bağlı Bağpınar Köyü’nde, orman yangınına müdahale etmedikleri gerekçesiyle 38 kişiye 270′şer lira idari para cezası kesildiğini belirterek, bu trajikomik olayın Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Veysel Eroğlu tarafından cevaplandırılması için TBMM’ye soru önergesi verdi.
 
Türkiye’de sadece AKP hükümeti döneminde görülebilecek trajikomik bir olay yaşandığını belirten Emre Köprülü, Tekirdağ’ın Malkara İlçesi’nde, Bağpınar’ı köyünde Eylül ayında çıkan yangında, köylülere yangına gitmediği gerekçesiyle ceza kesildiğini hatırlattı. 

Ceza kesilenler arasında görme engelli bir kişinin, yangın sırasında ameliyatta olduğu söylenen köyün imamının, vatani görevini yapan bir askerin olmasının köylüleri çileden çıkardığını belirten Köprülü, “Yangını görür görmez itfaiye ekiplerine haber verdiklerini, gelen ekipleri kendilerinin yangın alanına götürdüklerini söyleyen köylüler, cezaların kesilmesine tepki göstermişlerdir. Ormanların korunması, yangınla mücadelede politikalar oluşturmak, bunlarla ilgili gerekli tedbirlerin alınmasına yönelik politika ve stratejiler belirlemekle görevli bakanlık kendi yetersizliğinin faturasını vatandaşa kesmiştir. Haksızlığa uğrayan Malkaralı köylülerimizin bu mağduriyeti derhal giderilmeli kesilen bu cezalar iptal edilmelidir” dedi.
 
CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun yanıtlaması için TBMM’ye 4 soruluk bir önerge verdi.
 
1. Ülkedeki ve bölgedeki orman yangınları ile ilgili gerekli tedbirleri almak, müdahaleyi yapmak sizin göreviniz iken görme engelli vatandaşa, yangın esnasında vatani görevini yapmakta olan askere ve bununla beraber 40′a yakın vatandaşımıza ceza kesildiği doğru mudur? Bunun gerekçesi nedir?
 
2. Ceza ile ilgili işlem yapılırken, gerekli inceleme kim tarafından yapılmış ve neye göre belirlenmiştir?
 
3. Haksızlığa uğradığını düşünen ve bunu belgelendiren Bağpınarı köyündeki vatandaşlarımızın bu cezalarının iptal edilmesi için herhangi bir işlem yapacak mısınız?
 
4. Orman yangınlarına müdahale etmek öncelikli olarak vatandaşlarımızın vergileri ile kurulan ve bu vergilerle faaliyet yürüten Bakanlığınızın görev alanında iken aralarında görme engelliler ile askerlik görevini yapanlarda dahil tüm köy halkına ceza keserek kendi yetersizliğinizi vatandaşın üzerine yıkmayı doğru bir politika olarak değerlendiriyor musunuz?  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com