Kozakçıoğlu’nun sırları yazdığı kitapta

Kozakçıoğlu’nun sırları yazdığı kitapta
AKP Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu Kozakçıoğlu’nun faili meçhul cinayetler ve uyuşturucu ticareti ile ilgili bir kitap yazdığını söyledi.

Şok ölümüyle gündemi sarsan Hayri Kozakçıoğlu’nun intiharı eski dostlukları olan AKP Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’yu da şaşırttı.
 
Soylu, Kozakçıoğlu ile yaptığı son görüşmeyi ve anılarını toparlayacağı kitap ile ilgili şunları söyledi:
 
“Hayri Bey’in yayınlayacağı kitap ile ilgili bir çekincesi vardı. Kendisi de bu çekinceyi dile getirdi. Bazı davaların zaman aşımına uğramasını beklediğini söylemiş. 1 yıl önce bana “Anılarımı kitap haline getireceğim” dediğinde kendisini yayıncı arkadaşım Cem Küçük’e yönlendirdim. Kitabın son halini tamamlamamıştı, bu konuyu da etrafındakilerle ölçüsü kadar paylaştı.
 
CİDDİ BİLGİLER
 
Ailesi kaleme aldığı anılarını daha yakından biliyor diye düşünüyorum. Kozakçıoğlu ailesini evlerinde ziyaret ettim. Kimse böyle bir şeyin nasıl olduğuna anlam veremiyor. Çok normal giden, herhangi bir problem yokken meydana gelen bir ölüm var ortada. Herkes ‘Anlık gelişen bir karar’ olarak düşünüyor. Hayri Bey hayata olumsuz bakan bir insan değildi. Kendisine çok dikkat eden, beslenmesiyle ilgili bütün detayları önemseyen, spor yapan bir insandı. Espri yeteneği çok iyiydi. 4 gün önce ortak arkadaşlarımızla konuşmuş. 3 kişiyle de gayet keyifli bir görüşme yapmış. Ben de kendisiyle en son 2 ay önce konuştum. Bana önemli olduğunu düşündüğüm çok ciddi bilgiler verdi, dikkatli olmam gereken meseleleri anlattı. İntiharının bireysel hastalığı ile ilgili olduğunu düşünmüyorum. Silah sesinin duyulmadığı ile ilgili yorumlar var. Hayri Bey bu işleri bilen bir insandı. Eğer bu konuda bir karar vermişse bunu nasıl yapabileceği konusunda da bilgiliydi. Battaniye kullanması buna bir örnektir.”
 
ÖLDÜRÜLEN DEVLET ADAMLARI

 
Hayri Kozakçıoğlu’nun kitap için iki defa görüştüğü Profil Yayıncılık yöneticisi Cem Küçük ise şunları söyledi:
 
“Hayri Bey’le geçen yıl görüştük. Anılarını bir kitapta toplamaya karar vermişti. Bunun için de iki defa telefonda konuştuk. İlk görüşmemizde kitabı yazdığını ve bitirdiğini söyledi. Bir süre sonra ikinci telefon görüşmemizde ise fikrini değiştirmişti. Kitabı bir süre daha ertelediğini, bazı davaların zaman aşımına girmesi gerektiğini beklediğini söylemişti. 90’lı yıllardaki suikastlardan bahsetmişti, o yıllarda öldürülen bir devlet adamının ortadan kaldırılmasında bazı devlet yetkililerinin parmağı olduğunu belirtmişti. Bir sorun olmaması için Hayri Bey anılarını yayınlamayı askıya almıştı.”
 
ADLİ TIP RAPORU BEKLENİYOR
 
İstanbul’da eşiyle birlikte kaldığı evinde ölü olarak bulunan eski Olağanüstü Hal (OHAL) Bölge ve İstanbul Valisi Hayri Kozakçıoğlu’nun (75) cenazesi bugün İstanbul’da toprağa verilecek. Hayri Kozakçıoğlu için ilk tören İstanbul Valiliği’nde yapılacak. Kozakçıoğlu’nun cenazesi buradan Teşvikiye Camisi’ne götürülecek. Öğle vakti kılınacak cenaze namazı sonrasında ise Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek. Kozakçıoğlu’nun ölümüyle ilgili soruşturma çok yönlü olarak sürdürülürken, savcı İsa Dalgıç, Adli Tıp Kurumu’ndan kesin rapor gelmeden bir açıklama yapamayacaklarını belirtti. Kozakçıoğlu ailesi dün de sessizliğini korurken taziyeleri kabul etti. MHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Celal Adan da gelenler arasındaydı. Adan, “İçeride hanımefendiyle görüştüm. Ailesi çok üzgün” dedi. İntihar iddialarıyla ilgili olarak da Adan, “Aile kendisi açıklasın izin verirseniz. Aile de bir açıklama yapacak” diye konuştu. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com